Başbakan Yıldırım “Çok Geç Kaldılar...

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti İstanbul Tuzla 6. İlçe Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım ABD saldırısı hakkında: “Batı, birden bire masumları hatırlayıverdi. Bu zamana kadar kıllarını kıpırdatmayanların kimyasal silahtan sonra harekete geçmeleri geç kalmış bir harekettir” dedi.
Bu haber 493 kere okunmuş.15 Nisan 2018, Pazar - 23:25

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti İstanbul Tuzla 6. İlçe Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, ABD saldırısı hakkında: "Batı, birden bire masumları hatırlayıverdi. Bu zamana kadar kıllarını kıpırdatmayanların kimyasal silahtan sonra harekete geçmeleri geç kalmış bir harekettir." dedi.
Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları: "Bu dava sizler sayesinde bugünlere geldi. Türkiye sizlerin desteği ve sizlerin gayretiyle bugünlere ulaştı. Bu teşkilat tüm Türkiye'nin sorunlarını çözmek için yemin etmiş bir teşkilattır. Değerli kardeşlerim, sizlerle birlikteliğimiz sayesinde ulaştık. Allah bu yol arkadaşlığımızı daim eylesin. AK Parti milletin gücünü ve iradesini devlete taşıyan bir partidir. AK Parti ile devlet ve millet kaynaşması gerçekleşmiştir. Türkiye 16 yıldır milletin gösterdiği yolda kararlılıkla ilerliyor. Tüm iç ve dış saldırılara karşı Türkiye'nin istikrarını korumak AK Parti'nin görevi olmuştur." Kaynak: Başbakan Yıldırım ABD Saldırısı Hakkında "Çok Geç Kaldılar"

"BİZDE SADECE NÖBET DEĞİŞİMİ OLUR"
Başbakan Yıldırım, "Bizde sadece nöbet değişimi olur, hizmet yarışı kesintisiz devam eder. Bizim siyasetimizde sen ben kavgası olmaz. Memleket sevdalısı Erdoğan ile omuz omuza yürümeyi kendimize şiar edinmişiz." dedi.
"GEÇ KALMIŞ BİR HAREKETTİR"
Suriye'deki kimyasal silah saldırısına değinen Yıldırım, "Suriye'de günahsız insanlar katledildi. Suriye rejimi terörle, silahla 7 yıldır aynı şeyi yapıyor. Kimyasal silah kullandı diye Batı, birden bire masumları hatırlayıverdi. Bu zamana kadar kıllarını kıpırdatmayanların kimyasal silahtan sonra harekete geçmeleri geç kalmış bir harekettir. Yine de alçak katillere verilmiş bir cevaptır. Olumlu bir adım olarak görüyoruz." dedi.
"HER TÜRLÜ ÖNLEMİMİZİ ALIYORUZ"
"Son haftada yaşadığımız gerilim neredeyse yeni bir dünya savaşı mı çıkacak? sorusunu gündeme getirdi' diyen Yıldırım, "Bunun bölgesel, küresel ve ekonomik sonuçları oldu. Mesela İran'da para yüzde 48 değer kaybetti. Rusya parası yüzde 13 değer kaybetti. Bizde de bazı dalgalanmalar oldu, yüzde 1 yüzde 2 seviyesinde. Bunu fırsat bilenler ekonomik kriz geliyor diye başladılar. Sanki ülke krize giderse sadece AK Parti taraftarları etkilenecek. Böyle sığ bir muhalefet anlayışının faydası olmayacağını bir kez daha gördük. Enflasyon yükselse zil takıp oynayacaklar. Türkiye konularına hakimdir. Merkez Bankası da, hükümetimiz de önlemleri almaktadır. Biz böyle engelleri çok gördük. Ekonomik göstergelerimiz bu yaşananları doğrulamıyor. Türkiye 2017'de yüzde 7.4 büyüdü. G-20 ülkeleri arasında en büyük büyümeyi Türkiye gösterdi." diye konuştu,
"TUZLA 15 TEMMUZ GECESİ AYAKTAYDI"
FETÖ ile mücadeleye değinen Yıldırım, "İstanbul 15 Temmuz gecesi ayaktaydı. Tuzla ayaktaydı. Alçaklara gereken cevabı siz burada verdiniz." ifadelerini kullandı.
"DARBECİLER UNUTULUP GİDECEK"
Adalet mülkün temelidir diyen Yıldırım, "28 Şubat darbesinin mimarları bugün ortaya çıkmış biz darbe falan yapmadık diyorlar. Ama bu millet unutmadı. Tarih milletin yanında olanları şerefle yad edecek. Erbakan hocamızın verdiği mücadele bugün onun ruhunu yüceltecek bir noktaya gelmiştir. Darbeciler unutulup gidecek." dedi.16 Nisan kararıyla milletimiz güçlük iktidar, sürekli istikrar kararını vermiştir diyen Yıldırım, "Artık vesayet odakları devreye girmeyecek. Milletin kararı tek kararı olacaktır." şeklinde konuştu."Gelecek Türkiye'nindir, gelecek Türk milletinindir. AK Parti milletin efendisi değil, milletin hizmetkarı olmaya devam edecektir. Halka hizmeti hakka hizmet olarak görmeye devam edeceğiz." Kaynak: Başbakan Yıldırım ABD Saldırısı Hakkında "Çok Geç Kaldılar" 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki