Başbakan'dan Recep Altepe'ye: Gereğini Yapacak İnanıyorum

Başbakan Binali Yıldırım Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe hakkında: "Gereğini yapacağına inanıyorum" dedi.
Bu haber 1092 kere okunmuş.20 Ekim 2017, Cuma - 14:34

Başbakan Binali Yıldırım Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe hakkında: "Gereğini yapacağına inanıyorum" dedi. İstifası beklenen Recep Altepe'nin " Görevimize devam ediyoruz" açıklamasına Başbakan Binali Yıldırım'dan cevap gecikmedi. Altepe için Başbakan Yıldırım " Gereğini yapacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

GÖREVİMİZE DEVAM EDİYORUZ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, istifa edeceği iddialarına ilişkin "Biz işimize devam ediyoruz" dedi.  Altepe, Bosna Hersek'in ilk cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç'in vefatının 14. yılı etkinliklerine katılmak için gittiği Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'dan Türk Hava Yolları'na ait tarifeli uçakla İstanbul'a geldi.

Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının soruları üzerine Altepe, Saraybosna'da, Cumhurbaşkanlığı'nın programı doğrultusunda sponsoru oldukları İzzetbegoviç'in hayatını anlatan özel tanıtım filminin gösterimine katıldıklarını söyledi. Altepe, buradaki programları tamamlayarak Türkiye döndüklerini anlattı.

Bir gazetecinin "Belediye Başkanlığı'ndan istifa edecek misiniz?" sorusuna Altepe, "Ben o konuda herhangi bir şey demedim. Herhangi bir şey diyecek durumum da yok. Biz işimize devam ediyoruz." karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Nijerya Devlet Başkanı Muhammedu Buhari'yle yaptığı basın toplantısında sorulan istifa sorusuna, "İstifalarını en kısa sürede vereceklerine inanıyorum... Aksi takdirde gereği yapılır" yanıtını vermişti. Erdoğan'ın işaret ettiği 3 başkandan biri Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki