Başkan Yazıcı, “2. Genç Gönüllüler Ligi” Liderini İspanya Gezisiyle Ödüllendirdi.

Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen “2. Genç Gönüllüler Ligi” kapanış programı ve ödül töreni İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Bu haber 652 kere okunmuş.01 Haziran 2018, Cuma - 15:41

Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen “2. Genç Gönüllüler Ligi” kapanış programı ve ödül töreni İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ligde 1. olan “Sosyal Tayfa” takımını İspanya gezisi ile ödüllendiren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Her şeye rağmen iyilik yapabilmek insanı insan yapan en önemli değerdir” dedi.
Tuzla Belediyesi 2. Genç Gönüllüler Ligi’nde bu yıl 257 takımdan binin üzerinde orta öğretim öğrencisi iyilik yaparak yarıştı. “Takımını Kur-İyilik Yap-Ödülleri Kap” temasıyla düzenlenen ligde yarışan takımlar, 7 hafta boyunca yapmış oldukları iyiliklerin karşılığında topladıkları puanlarla dereceye girdi. Gönüllü, iyiliksever ve karşılıksız yardım değerleri etrafından buluşan gençler, ödüllerini final töreninde elde etti.

Tuzla Belediyesi 2. Genç Gönüllüler Ligi ödül töreni, lige katılan takımların çalışmalarını anlatan video gösterimi ile başladı. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi kursiyerleri tarafından kurulan Grup 2,5 törende sahne aldı, sevilen şarkıları arkadaşlarıyla birlikte seslendirdi.

Başkan Yazıcı, Lig Birincisi ‘Sosyal Tayfa’ Takımını İspanya Gezisiyle Ödüllendirdi
Tuzla Belediyesi “2. Genç Gönüllüler Ligi”nde birinci olan “Sosyal Tayfa” takımı, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından ödüllendirildi. Ligde 2. olan “4 Halife” Takımı Karadeniz Gezisi, 3. olan “Bir Umuduz İnsanlığa” takımı ise Kapodokya Tatili kazandı.
Yarışmada ilk 3 takımın yanı sıra 4. olan Düş sokağı Sakinleri, 5. olan Dünya Gül Bana, 6. olan Umut İşçileri, 7. olan Bir Nebze Tebessüm, 8. olan Yeşeren Umutlar, 9. olan Simurt ve 10. olan Bir Tebessüm takımlarının öğrencileri, notebook ile ödüllendirildi.
Adalet Birliği, Bir Nebze Tebessüm, Umut İşçileri takımları da Jüri Özel Ödülüne layık görülerek GAP Turu ile ödüllendirildi. Ligde takımları yarı finale kalan 126 öğrenci ise Tuzla Marina Viasea’dan 1 yıllık ücretsiz eğlence kartı kazandı.

Her Şeye Rağmen İyilik Yapabilmek, İnsanı İnsan Yapan En Önemli Değerdir
Dereceye giren takımları ödüllendiren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik etti. Başkan Yazıcı, “Ben özellikle de hayırda yarışmaya katılan bütün takımları yürekten kutluyorum. Canı gönülden tebrik ediyor ve alkışlıyorum. Bu organizasyona katılmak büyük bir cesaret ve özveri isterdi. Burada derecenizin ne olduğu hiç önemli değil, asıl mesele bu işe katılmaktı” dedi.

Lige katılan gençlerin “Her şeye rağmen sevgi” ile başardığını belirten Başkan Yazıcı, “Fizik, kimya, biyoloji, matematik gibi temel bilimler olmadan bir ülke gelişmez. Bir insan mutlaka bunların bir yerinden dokunmalıdır. Mutlaka pozitif bilimlere yönelmeliyiz. İnsanlar düşünmeli, merak etmeli, hayatını yada bütün dünyayı etkileyen şeyleri bilimde, teknolojide mutlaka araştırmalı. İnsanı insan yapan değerler sevgi, kardeşlik, iyilik ve yardım etmedir. Bunlar sizi mutlu eder. Milyonlarca liralık hesaplar insanları mutlu etmediği gibi sonra da psikolojik hastalıklara kadar yol açabiliyorlar. Paranoyak olabiliyorsunuz, insanlara güveniniz kalmıyor. İyilikle, güzellikle gerçekten sevginin en güzel türü olan her şeye rağmen bir şeyler yapabilmek çok önemli. Bugün buradaki yarışmacılara rağmene karşı bir şeyler başardılar. Sevginin üç türü var. Eğer türü sevgi, ikincisi çünkü türü sevgi, üçüncüsü rağmen türü sevgi. Diğerlerinin hepsi geçici olabilir, bitebilir, en güzeli rağmen türü sevgidir. Her şeye rağmen iyilik yapabilmek insanı insan yapan en önemli değerdir. Tuzla’dan başlayan dünyaya yayılan muhteşem bir hareketin başlangıcısınız. Sizleri kutluyor, tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.  Tuzla Belediyesi 2. Genç Gönüllüler Ligi ödül töreni, fotoğraf çekimiyle sona erdi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki