CHP Pendik'in yeni ilçe başkanı belli oldu...

CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun kararıyla Pendik CHP ilçe başkanlığına İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclis Uyesi Süleyman Tarik Balyali atandı.
Bu haber 2012 kere okunmuş.07 Eylül 2017, Perşembe - 02:19

14 Haziran günü Pendik Cumhuriyet Halk Partisi Pendik İlçe Yöneticilerinden 10 kişinin istifa etmesi sonucunda CHP Pendik İlçe Başkanı Kemal Ercan ve Yönetimi görevden düşmüştü.

Görevden düşen İlçe Başkanı Kemal Ercan'ın yerine beklenen ismin ataması bugün gerçekleşti. CHP Pendik ilçe başkanlığına İstanbul İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Tarık Balyalı getirildi. Süleyman Tarık Balyalı CHP Pendik 2010 olağan kongre sürecinde ilçe başkanlığına aday olmuş 387 geçerli oydan 172'sini almıştı.

BALYALI'DAN İLK AÇIKLAMA

"Değerli yol arkadaşlarım,
Bugün toplanan Merkez Yürütme Kurulumuz Kongre sürecine kadar şahsımı Pendik İlçe Başkanı olarak görevlendirmiştir. Bize bu görevi layık gören Sayın Genel Başkanımıza, MYK üyelerimize ve İl Başkanımıza teşekkür ederim. Hepinizin desteğiyle bu zorlu görevi layıkıyla yapmak ve ilçemizi kongre sürecine "ADALETLİ" bir şekilde taşımak için bütün gayretimle çalışacağım. Saygılarımla "

SÜLEYMAN TARIK BALYALI KİMDİR?

ÖZGEÇMİŞİ: 1973 yılında İstanbul Pendik’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Pendik’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe ve Denetim Bölümü’nde tamamladı. “Tevfikata Tabi İşlemlerde KDV İadesi, Muhasebesi ve Karşılaşılan Sorunlar” konulu Yüksek Lisans Tez çalışması bulunmaktadır.

Pendik’te Mali Müşavir olarak kendisine ait büroda mesleğini icra etmektedir. 1995 yılında CHP’ye üye olarak siyasete girdi. 1996 yılında CHP Pendik Gençlik Kolu Başkanı, 1998 – 1999 yılları arasında da CHP İstanbul İl Gençlik Kolu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yine hem gençlik kollarında hem de ana kademede İlçe, İl ve Kurultay Delegelikleri yaptı. İlçe ana kademede iki dönem Yönetim Kurulu Üyesi, bir dönem de İlçe Sekreteri olarak görev yaptı. İSMMMO Meslek Yasası Komite Üyeliği, KAFFED (Kafkas Dernekleri Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyeliği, 1864 İstanbul Kafkasyalılar Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kuzey Ormanları Savunması Aktivistliği gibi pek çok demokratik kitle örgütünde aktif olarak görev aldı. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi.

Görev süresi boyunca Pendik Belediye Meclisinde Grup Başkan Vekilliği, Denetim Komisyonu Üyeliği, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğinde bulundu.2014 yılında yapılan yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye ve Pendik Belediye Meclis Üyeliklerine seçilmiştir. Bu dönem içerisinde Pendik Belediye Meclisinde Grup Başkan Vekilliği, Denetim Komisyonu Üyeliği, İBB’de Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu.Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Etiketler: CHP   CHP Pendik   Pendik CHP   Tarık Balyalı  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki