İçişleri Bakanı Soylu'dan donarak şehit olan askerlere ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli'de donarak şehit olan 2 askerimiz ile ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu "Helikopter defalarca almaya çalıştı ama kötü hava şartlarından dolayı alamadı" dedi.
Bu haber 642 kere okunmuş.30 Ekim 2018, Salı - 12:26

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyada donarak ölen askerlerin fotoğrafları olduğu iddia edilen kareleri yalanladı. Soylu, bundan sonra bu tür fotoğrafların yayılmasına izin verilmeyeceğini söyledi.

İşte Soylu'nun açıklamalarından satır başları:

TUNCELİ'DE DONARAK ŞEHİT OLAN ASKERLER
Tunceli'de iki askerimizin şehadetiyle ilgili bir takım değerlendirmeler, yanlış bilgilendirmeler ortaya konuldu. Ve işin esası da hakikaten maalesef bazen basın yayın organları vasıtasıyla, bazen de sosyal medya vasıtasıyla hemen hemen herkesin bilgi sahibi olduğu bir karmaşıklık yaşıyoruz. 

Bazı hususları paylaşmak istiyorum. 26 Ekim 2018'de acı bir haber aldık. Terörle mücadele operasyonu faaliyeti esnasında gencecik iki kahramanımız hipotermi sebebiyle şehit olması, hem bizlerde toplumun her kesiminde vatandaşımızda derin üzüntü yarattı.Bu mücadelede şehit vermiyor muyuz? Veriyoruz. Gazilerimiz yok mu? Varlar. Onları ziyaret ediyoruz. Ziyaret ettiğimizde yaptığımız görevin ne olduğunu bir kere daha anlıyoruz. Peki sahaya gittiğimizde o gencecik evlatlarımızın inançlarını, mücadele azimlerini ve fedakârlıklarını, memlekete olan sadakatlerini ve terörü bitirme konusundaki kararlı iradeyi de görüyoruz.

Etiketler: Tunceli   Şehit   Süleyman Soylu  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki