Tuzla Aydınlı Mahallesi İhsan - Hayriye Hürdoğan İlkokulu Okul idarecileri, okul aile birliği, öğretmen ve öğrenci velilerin bir araya gelerek düzenledikleri ve geleneksel hale getirilen ve bu yıl 2’incisi düzenlenen sergi okul konferans salonunda yoğun katılım ile gerçekleşti. 

7 bölgeye has ürünler büyük ilgi görüyor 
İhsan - Hayriye Hürdoğan İlkokulu 4’üncü sınıf okul öğretmenleri ve öğrenci velileri tarafından düzenlenen sergide, Doğu Anadolu Bölgesi, Ege Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi ve Marmara Bölgesi’ne özgü yöresel tatlar ve ürünler görücüye çıktı. 7 bölgeye has ürünlerin zenginliklerin yer aldığı sergiyi görmek mümkün. . 

İhsan - Hayriye Hürdoğan İlkokulu 4/B sınıf öğretmeni Özgür Şahin Aslan, yaptığı kısa bir konuşmada “Okul öğretmenlerimiz ve öğrenci velilerimizin hazırladığı bu anlamlı sergi için emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Amacımız okulumuzda aile dayanışmasını sağlamak, öğrenci velisi, öğretmen ve öğrencilerinin kaynaşmasına vesile olmaktadır. Bu açıdan biz bu etkinliği önemsiyoruz. Yedi bölgeden oluşan ülkemizin yöresel zenginliklerini burada sergiliyoruz. Okulumuzun 4’üncü sınıflarının organize ettiği bu güzel etkinlikte amacımız el emeği ürünlerini, ülkemizde yetiştirilen tükettiğimiz temel gıda ürünlerini öğrencilerimize tanıtmak.
Etkinliğimizin asıl amacı okulumuzun öğrencilerini, öğretmenlerini, öğrenci velilerini bir araya getiriyor, kaynaşmalarını sağlayıp, aralarındaki muhabbeti geliştirmeye çalışıyoruz. Biz bu etkinliği ticari kaygılarla değil dayanışmayı arttırmaya ve kaynaşmaya yönelik yapıyoruz.” Dedi.