AK Parti’den, Sakarya Milletvekili adayı gösterilen Milli Motosikletçi ve Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’na, Tuzla’lı İş Adamı Kale Kolejlerinin sahibi Bahir Azak eşlik ediyor.
Defalarca dünya motosiklet şampiyonu olan milli motosikletçi Sofuoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle kariyerini İtalya’daki yarışlarda sonlandırmıştı. Her platformda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu dile getiren Sofuoğlu, tüm hayatı boyunca hızlı işlere imza attı.
Mesleğinde hızlı olması sebebi ile defalarca şampiyonluklara imza attı. Milletvekili adaylığı ise çok hızlı bir şekilde gerçekleşti ve son dakikada evraklarını tamamlayarak yetiştirdi.

Şimdi ise kendisinin alışık olduğu hızla, seçim çalışmalarına başladı. Kapı kapı dolaşan Sofuoğlu, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.
Sofuoğlu, bugüne kadar yaptığı her şeyde elinden gelenin daha fazlasını yapmaya çalıştığını belirterek, “Tabii ki bu yüklenen görevde de inşallah elimden geleni yapacağım. Allah’ın izniyle de başta memleketim Sakarya olmak üzere ülkemize faydalı işler yapmak için hep uğraşacağız” dedi.
Öte yandan, AK Parti Sakarya Milletvekilleri adaylarının listesindeki isimler ise, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, Ali İnci, Ekrem Yüce ve Lütfi Bayraktar olarak belirlendi.