Tuzla Halil Türkkan AİHL’den Büyük Vefa...

18 Temmuz 2017 Günü Pendik köprüsünde aşırız hızlı bir aracın çarpması sonu hayatını kaybeden Tuğba ve Tuğçe Özdemir’e mezun oldukları Tuzla Halil Türkkan AİHL büyük vefa örneği sergiledi.
Bu haber 1052 kere okunmuş.21 Ekim 2017, Cumartesi - 23:48

Tuzla Halil Türkkan AİHL’den mezun olup biri Uludağ İlahiyatı dereceyle okurken diğeri de Anasınıfı öğretmenliği stajı yaparken 18 Temmuz 2017 Günü Pendik köprüsünde aşırız hızlı bir aracın çarpması sonu  hayatını kaybeden Tuğba Özdemir ve ağır yaralananTuğçe Özdemir 21 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayata gözlerini yummuştu.
İki kızını genç yaşta toprağa veren acılı baba Yılmaz Özdemir ve eşi kzılarının kitaplarını mezun oldukları Halil Türkkan Kız AİHL’ye  bağışlamak istediler.
Tuzla Halil Türkkan AİHL’de ailenin bu ince davranışına karşı ve büyük vefa örneği! Gösterdi. Okul kütüphanesinde Tuğçe ve Tuğba Kitaplığı oluşturarak öğrencilerinin adını ölümsüzleştirdiler.
Acılı Baba Yılmaz Özdemir ve eşi bugün okula davet edilerek bir program düzenlendi. Hayatını kaybeden öğrencileri için hatim okunan İmam Hatip öğrencileri yaptıkları dualar ile andılar.

Açılışta konuşma yapan Okul müdürü Musa Kurt “Tuğçe ve Tuğba bizim evlatlarımız. Onların adını ölümsüzleştirdik. Onlara olan vefanın bir gereği olarak bu çalışmayı organiz ettiklerini ve bağışlanana kitaplardan dolayı teşekkür ettiğin”i ifa de etti. Kurt; bu kitaplardan isitifade edne ne kadar kişi varsa yavrularımızın hanesine sevap olarak yazılacaktır “ dedi.

Açılışta çok duygulu analr yaşandı, öğrenci öğretmen ve Acılı anne baba gözyaşlarına hakim olamadı. Vefat eden örencielrin babası Yılmaz Özdemir ise çok büyük bir üzüntü yaşadıklarını ve çok zorlandıkları bir dönemde böyle bir vefalı davranışla çok mutlu edildiklerini, emek veren herkese teşekkür ettiğini ifade etti.
​Okunan Kura’an-ı Kerim ve Yapılan duaların ardından kitaplığın açılışı yapıldı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki