Tuzla Sinop Dernekleri Platformu (TUSDEP) Kuruldu…

Tuzla Sinop Dernekleri Platformu yönetimi, Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesislerinde düzenledikleri tanıtım gecesiyle resmen kurulduğunu açıkladı.
Bu haber 1249 kere okunmuş.12 Mayıs 2018, Cumartesi - 13:33

Tuzla Sinoplular Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Tuzla Sinop Durağan Çerçiler ve Çorak Yüzü Derneği ve Tuzla Ayancıklılar Derneği ve Siyad Tuzla Şubesi yöneticileri,  aldıkları karar ile Tuzla Sinop Dernekleri Platformu (TUSDEP)’i kurarak bir çatı altında toplandılar.
Tuzla Sinoplular Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Tuzla Sinop Durağan Çerçiler ve Çorak Yüzü Derneği, Tuzla Ayancıklılar Derneği ve Siyad Tuzla Şubesi,Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesislerinde düzenledikleri birlik ve beraberlik gecesinde platform kuruluşunu ve tanıtımını yaparak “Tuzla Sinop Dernekleri Platformu (TUSDEP)”i kurduklarını davetlilere ilan ettiler.
Tuzla Sinop Dernekleri Platformu, Ayyıldız Sosyal Tesislerinde düzenledikleri tanıtım gecesine, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Başkan Yardımcısı Turgut Özcan, MHP Tuzla İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu, AK Parti Tuzla Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylarından, İsmail Kabakçı, Nimet Çevik, MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday adayı İsmail Büyükkayıkçı, Siyad Genel Başkanı Mehmet Kuru, Sinop Eğitim Vakfı Genel Başkanı Mehmet Coşkun, Kartal Siyad Şube Başkanı Cihat Uygun, Pendik Sinoplular Dernek Başkanı Hasan Demir, Çayırova Sinoplular Dernek Başkanı Muammer Aydın, Sinoplu Sanatçılar Birliği Başkanı Ozan Öztürk, Gebze Siyad Şube Başkanı Mehmet Coşkun, Bilecik Sinoplular Dernek Başkanı Çetin Kaya, Göre Çatak Kırı Köyü Dernek Başkanı Özcan Türk’ün yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Yazıcı “Sinoplulara yürekten teşekkür ediyorum”
Tuzla Sinop Derneği Platformu tanıtım gecesine katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, kürsüde yaptığı konuşmada şunları söyledi;
Sinoplular ile yaptığımız bütün programlarda kendi geleneklerini ve göreneklerini yaşatmaları, dernekçilikteki kendi hani sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı en güzel şekilde ortaya koyan, örnek çalışmalarıyla her kesime örnek olacak çalışmaları ortaya koyan arkadaşlara yürekten teşekkür ediyorum. Sinopluların her zaman örf ve adet leriyle sofrasında bulunduk ve yemek yedik bizleri hiçbir zaman eksik bırakmadılar. Allah sizden razı olsun. Tuzla’da huzuru, birlikte ve beraberliği güzelliği yaşatma adına en güzel örnekleri ise derneklerin çalışmalarıdır. Dernekler kendi üyeleriyle beraber kendi hemşerileriyle bir arada bulunurken Tuzla’mıza da müthiş değer kattılar. Bir çatı altında yaşadığımız Tuzla’da sosyal kültürel ekonomik politika her konuda birlikteliğimizi ve beraberliğimizi ortaya koyduk. Bu bakımdan derneklerimize ve siz Sinoplulara da yürekten teşekkürü bir bor biliyorum. Önümüzde mübarek bir Ramazan ayı var. Bu vesile ile şimdiden tebrik ediyorum. Rabbim onun rahmetinden bereketinden faydalanmayı ve sonunda da kurtuluşa ermeyi hepimize nasip eder inşallah”.
Bildiğiniz gibi hemen akabinde bir seçim var. Ülkemizin sistem ve yeni bir düzenle birlikte bir araya geleceği ve yeniden bir yönetim anlayışını ortaya konulacağı, geçmişteki yapmış olduğumuz bir referandumun sonucu olarak ülkemizin geleceği için yeni bir seçim var. Her seçim ülke için yeniden bir diriliştir. Her seçim yeniden bir silkiniştir ve her seçim yeniden bir nefes alıp yeniden ilerilere gitme için bir vesiledir, bir fırsattır. Özellikle 24 Haziran’da yaşayacağımız seçim ise ülkemizin yeni bir sisteme, yani demokrasimizin önceden tek sandıklı olan demokrasimizin, yani vekilimizi seçip gidip evimizde oturduğumuz ve kendi aralarında yönetimin yeni bir yürütmenin seçildiği ve kendi aralarında kaldıkları siyasi partilerin bir süreç var ama artık önümüze 2 sandık geldiği ve ben artık yürütmede de etkili olacağım, yasamada da etkili olacağım dediği halkın daha da önemsendiği demokrasimizin iki katına çıktığı bir seçimi yaşayacağız inşallah. Şunu çok iyi biliyoruz ki, her kes özelliklede bu ülkenin birlik ve beraberliği içi mücadele etmeli. Bu ülkenin birlik ve beraberliğini ortaya koyacak milli ve manevi değerlerimizle geleceğimizi en iyi şekilde ortaya koyacağımız bir seçim olmalı. Bu seçimimizin nasıl olacağının önemi ve nasıl yapılacağı öneminin önceden hep beraber belirledik. Ama bundan sonra onucun ülke ve milletimiz için en hayırlı olmasını, coğrafyamız için en hayırlı olmasını, gönül coğrafyamız içinde en hayırlı olabilmesi için seçimimizi nasıl oy kullandığımızı kime ve nasıl verdiğimizi iyi yaparsak, biz milletimizin kararının ve terazisinin çok hassas olduğuna yürekten inanıyoruz. Tuzla’da biz bunu hep yaşadık. Sinoplularında Tuzla’da yaşayan her uzvunda bütün hemşeri derneklerinde her seçimde olduğu gibi bu seçimde de en net bir şekilde kararını verecektir ben buna inanıyorum. Şunu bilin ki, Türkiye’de artık tek başına iktidar olabilen anlayışı ortaya koyan bir başkanlık sistemi gelmiştir ve Cumhurbaşkanlığı sistemi olarak ta bu sistem ortadadır. Ülkenin birlik ve beraberliğine milli manevi değerlerine yaptığı icraatlar la birlikte yapabileceklerini de tahmin ederek tercih yapılacaksa en doğru tercihin olacağına inanıyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozanlara fırsat vermesin. Onlarında bütün planlarını kafalarına yıkar inşallah diyorum.” Dedi.   
Volkan Beşiroğlu “Allah Birliğinizi Daim Eylesin”
Tuzla Sinop Derneği Platformu tanıtım gecesine katılan MHP Tuzla İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu, yaptığı konuşmada şunlara değindi;
Sinop’ta yaşadığınız kültürü, Sinop’ta yaşadığınız anıları akrabalık ilişkilerini  burada yaşatmak adına bir araya geldiniz ve derneklerinizi birleştirerek platform oluşturdunuz. Allah birliğinizi daim eylesin. Allah birliğinizi daim eylesin. İnşallah sizlerle daha mutlu daha huzurlu günlerde birlikte olacağız. Bir olun, beraber olun Allah’a emanet olun” dedi.

AK Parti İstanbul 1. Bölge Mv. Aday A.Adayı İsmail Kabakçı;
Bu platformu oluşturarak Tuzla’da birliğini beraberliğini sağlayan platform başkanlarını ve dernek yöneticilerini canı gönülden tebrik ediyorum. 29 yıldır her alanda, fırsat bulduğumuz her mikrofonda kız çocuklarınızı okutun dedik. Çok büyük ilme kayıt ettik. Burs konusunda öğrencilerimizi okutma adına İstanbul’da çığır açan 357 öğrencimize burs veren Sinop Eğitim Vakfı Başkanı ve yönetimini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Siyasete gelince artık İstanbul’da bir Sinop’lu belediye başkanı kesinlikle ve kesinlikle çıkarmalıyız. Bunu tek yolu şudur ‘oy verdiğiniz siyasi partilere üye olacaksınız. Sonrasında her yere aday olacaksınız aday adayı olacaksınız. Sinop’lular olarak hedeflerine, ideallerine amaçlarına ve gayelerine ulaşmak için çaba sarf edecek milletvekili olacak, bakan olacak ve mutlaka bir gün bu ülkede Cumhurbaşkanı olacak” dedi.

Tuzla Belediye Başkan Yard. Turgut Özcan “Bu platformu tebrik ediyorum”
Demokrasinin olmazsa olmazlarından olan sivil toplum kuruluşlarının her zaman yaptıkları faaliyetlerle birlikte ve beraber olmuşuzdur. Özellikle Tuzla’da hemşerilerimizle bir araya gelerek dernek oluşturmak adına bir araya gelmelerinden dolayı mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bir hemşeriniz olarak burada bulunmaktan onur duyuyorum. Ayrıca bir platform kurarak bunu daha da güçlendirmek birlik ve beraberliği sembolize etmesi bakımından bu platformu tebrik ediyorum” dedi.
MHP İstanbul 1. Bölge Mv.A.Adayı İsmail Büyükkayıkçı;
Rabbim rast getirecekse bir kulunun işini, mermer taşına geçirirmiş dişini. Eğer diyor Rast getirmeyecekse işini pamuk şekeri yerken kırar dişini. Rabbim Sinop’lunun işini gücünü rast getirsin. Tuzla Sinop Dernekleri Platformu oluşmasında gayret gösteren marifet gösteren Sinop sevdalılarını tebrik ediyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Şadi Yazıcı’ya Plaket…
Tuzla Sinop Derneği Platformu Başkanı Mahmut Gezer, Başkan Yazıcı’ya kuruluş gecesinde tanıtım programına katılarak onurlandırması üzerine birer plaket vererek teşekkür etti.

Tuzla Sinop Derneği Platformu Yönetimi şöyle oluştu:
Mahmut Gezer (BAŞKAN),

Muammer Ercan, Recep Başboğa, Kadir Karabacak, Ramazan Yanık, Salih Altınel, Orhan Özışık, Mustafa Yılmaz, Sezer Ayçetin, Kadir Gülen, Erdoğan Özcan, Cemal Özcan ve Cemal Yeşil.YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki