Sayın Murat Erdoğan: Üç mektup hikâyesini bilir misiniz?

Bu makale 1429 kere okunmuş.10 Ekim 2017, Salı - 02:25

Tuzlaspor Başkanı Sayın Murat Erdoğan, geçtiğimiz ay yerel gazeteciler ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelmiş ve çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.
*
Her ne kadar bu görüşmenin tam içeriğini siz okuyucularımızla paylaşmamış ve gündeme getirmemiş olsak ta, Sayın Murat Erdoğan, alınan sonuçların hoş olmadığını kendilerine de büyük rahatsızlık verdiğini dakikalarca ifade etmişti.
*
Yapılan bu görüşmenin ayrıntılarını neden gündeme getirmediniz? Diyebilirsiniz.  Haklı olabilirsiniz.
Ancak konu Tuzla ve Tuzlaspor olunca akan sular duruluyor...
*
Başkan ve yönetimi basın toplantısında Tuzlaspor’un son haftalarda aldığı kötü sonuçların kendilerini de rahatsız ettiğini, kamuoyu baskısının arttığını belirtmiş ve bu gidişata dur demenin yolunu bulmak istiyorlardı.
*
Tuzlaspor’un her daim yanında olan Tuzlanın fedakâr basın mensupları, yapılan bu toplantının faydalı olacağına inanarak, takıma Tuzlalı iş adamlarının takviye edilmesi hususunda birleşerek sonuca gidilmesi konusunda hem fikir olmuş, yeni yönetiminde yapılacak çalışmalarda bu hususa dikkat etmesi istenmişti.
*
Sayın Murat Erdoğan’ın o basın toplantıda yaptığı bazı açıklamalarda “Tuzla’daki iş adamlarından yeterli desteği alamadıklarını ve bu konuda birçok girişimin olduğunu ancak kapılarının çalınmadığından şikâyetçi olmuştu”. (ŞİKAYET 1)
*
Takımı satın alırken, eski yöneticiler ile birçok konuda anlaştığınızı ve bu konularda zaman içinde sizlere vaat edilen bazı yaptırımların yerine getirilmediğini ve getirmediğini beyan etmiştiniz. (ŞİKAYET 2)
*
Sayın Murat Erdoğan;
Bence halen yanlış yoldasınız.
Futbolculuk kariyerlerinize asla laf etmemekle, bir kulübü işletip işletmeme konusunda, bazı konularda uç noktada olduğunuzu tahmin ediyor ve hissediyorum. Hani derler ya “Para ile saadet olmaz” üzülerek söylüyorum tam da bu konumdasınız…
*
Bu takım önümüzdeki maçlarda da kötü sonuçlar almaya başlaması halinde ki (Bu topçular ile çok zor) Tuzlalıların ve Tuzlaspor taraftarlarının, Tuzlaspor’a gönül vermiş binlerce insanın baskısı, omuzlarınızda büyük yaralar açacağını düşünüyorum…
*
Tuzlaspor kulübünün yeni yönetimi olarak başına geçeli uzun bir zaman olmasına rağmen eksiklikler konusunda halen daha yetersiz görmekle birlikte bazı konularda eskilere dönmeniz bana bir hikâyeyi hatırlatıyor.
*
Hikâye aynen şöyledir:  
Geçmiş devirlerde yaşlı bir vezir azledilir.
Görevi devretmeden önce müstakbel vezire bir sanduka verip:
Bunun içinde üç mektup var. Başın sıkıştıkça mektupları sırayla oku” der.
*
Yeni vezir görevine başlar.
İlk zamanlarda her şey iyi gidiyordur. Fakat zamanla ülke içinde karışıklıklar çıkıp vezire karşı homurdanmalar yükselince sandukayı açar ve birinci mektubu okur.
*
Mektupta:
Senden önceki iktidarı suçla, enkaz devraldığını öne sür” yazmaktadır.
Vezir bu öğüdü uygular ve karışıklıklar diner…
Gel zaman git zaman, yeniden karışıklıklar çıkıp yine homurtular duyulunca vezir ikinci mektubu açar:
*
Mektupta:
Etrafındaki insanların iş bilmez ve hain olduğundan bahset. Senin hedeflerine ulaşmanda engel olmaya çalışmakla suçla” yazmaktadır.
Vezir bu öğüdü de uygular ve karışıklıklar bir süre daha diner…
*
Bir kaç ay sonra kapanmayan yaralar yine ortaya çıkar. Hiç çözülmemiş sorunların sonu yine isyan, yine öfkeli bir kalabalıklardır. Fakat vezir hiç telaş etmez. Sandukadaki üçüncü mektubu açar.

Mektupta:
Eğer ilk iki mektubu okuyup yine de sandukayı açmak zorunda kalmışsan, senin de 3 mektup yazma zamanın gelmiştir”...

Haydee Kolay Gelsin

YorumlarToplam 4 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Deniz Salim Dinc
13 Ocak 2018, Cumartesi, 14:02
Maalesef Tuzlaspor coktan satilma planlarina girdi bile, simde nasil para yapariz bu ölü durumdan hesaplarina baslandi.Aslinda cok ama cok anlatilcak seyler var.Insallah bir aci kahve ve güzel bir sohbette daha fazlasini konusuruz kardesim.
Deniz Salim Dinc
13 Ocak 2018, Cumartesi, 13:59
Onur Uslucan,neden transfer edildi ve 2 hafta sonra kadro disi kaldi?Ne bir kural hatasi, ne bir ahlaki bir hata nede bir saygisizlik söz konusu.Aciklama cok basit, transferi yine Murat Erdogan ve Cihan Haspolatli kararlastirdi, ama sportif sorumlu Ümit Davala hic bir sekilde haberdar degildi, bu sebepten o zamanin aktif Hocasi Gökhanla hazirlik döneminin ikinci haftasi bu futbolcuda yetersiz gerekcesiyle kadro disi birakiliyor.Bu futbolcu gecen sezon Genclerbirligine transfer olmus, bir sene Hacettepespor kiralanmis ve orda 21 mac yapmis, 3 gol, 3 ass yapmis, Tolga Dogantez ve Taner Öcal gibi Hocalardan tam not almis olan futbolcu neden hazirlik döneminin ikinci haftasi kadro disi kalir?Neden bu futbolcu sanki dissiplin cezalisi gibi, spordan sogutulmak amaciyla günde cift idman yaptirarak futboldan sogutulmaya calisilir. Yani haftada 10 idman programi olurmu, ya kardesim senin ligin dibinde olan takimin haftada 5 idman yapiyor, bu ne akil veya ne amac, niyet ne.
Deniz Salim Dinc
13 Ocak 2018, Cumartesi, 13:58
Mac baslari yatmazsa, mac alamayan takim prim alamazsa, ya kardesim bu futbolcular nasil motive olacak. Böyle isler soyunma odasina girerek ve birdaki karsilasmayi yenilirseniz hepinize 1500tl ceza kesilecek diyerek olmaz Murat Erdogan.Murat Erdogana sormak lazim, transferlerdeki sorumsuzlugun nasil aciklamasi var; Erdal Akdari, neden transfer edildi ve 2 hafta sonra kontrat fes edilerek almanyaya bu futbolcu geri döndü? Aciklama cok basit, transferi Murat Erdogan ve Cihan Haspolatli kararlastirdi, ama sportif sorumlu Ümit Davala hic bir sekilde haberdar degildi, bu sebepten o zamanin aktif Hocasi Gökhanla hazirlik döneminin ikinci haftasi bu futbolcu yetersiz diye kadro disi birakildi. Bu futbolcu almanyaya geri döndügünden itibaren hemen gittigi kulübünde her mac 90 dakikaya imza atiyor. Gittigi lig öyle göz ardi edilecek ligde degil, cenk tosun ve baska diger kaliteli gurtbetci futbolcularimizin türkiyeye transfer oldugu ligden bassediyoruz.
Deniz Salim DInc
13 Ocak 2018, Cumartesi, 13:57
Yalcin Yildirim Kardesim, öncelikle seni gönülden tebrik ediyorum. Cesur ve dürüst gazeteciligin icin ve yorumlarinda sansüre izin vermedigin icin, daha dogrusu bir kahvaltiya tav olmadigin icin. Her parasi olan, Bayern München olamayacagi gibi, her futbol oynadim diyende Uli Hoeneß olamayacaktir. Keske hersey bu özellikler veya faktörler olmadigi icin Tuzlaspor basarisiz olmus olsaydi. Murat Erdogan kendi basina basarisizligin ismi, yaninda tabiiki Cihan Haspolatli ve Ümit Davalaninda paylari var.Ego ve kisisel problemler almis basini gidiyor. Sezon basinda yapilan yanlis ve bütceleri asan tranferler. Bu sebepten futbolcularin pesinatlarinin büyük kisminin yatmamasi (hani derler ya, ac ayi oynarmi) oynamaz! Kesinlikle kardeslerime ayi demiyorum, ama bunun baska aciklamasi yok.
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki