Basın toplantısında iddialı açıklamalarda bulunan Demir “Eğer aday gösterilirsem bilin ki Tuzla’da tarihi bir oyla seçimi kazanacağız…” diyerek çok iddialı konuştu. 

Tuzla Şelale Garden Cafe, Restoranda medya mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti önceki dönem Milletvekili ve AK Parti Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı Murat Demir, Tuzlayla ilgili güzel projelerinin hazır olduğunu söyledi.

Dünyanın en önemli denizcilik fuar merkezini Tuzla’ya kazandırma düşüncesinde olduğunu ifade eden AK Parti Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı Murat Demir “Tuzla'da 3 dönem hizmet eden bir belediye başkanımız var. Tuzla'ya önemli eserler kazandırmıştır. Bizimle birlikte 8 aday adayı arkadaşımız var. Hepsine başarılar diliyorum. Allah nasip eder Adaylığımız gerçekleşirse sizlerin huzuruna tekrar çıkıp çok sevdiğim ilçem olan Tuzlayla ilgili tüm projelerimi açıklayacağım” ifadesinde bulundu. 

AK Parti’de 3 dönem kuralı işliyor… 

“Eğer Tuzla’da burada bir değişim olacaksa, 3 dönem kuralı uygulanacaksa bu göreve neden talip olmayayım diyerek arkadaşlarımızla birlikte ilçe teşkilatıyla da istişare ederek süreci başlattık. Benim bildiğim 3 dönem olarak biliyoruz. Tabi ki 3 dönem kuralı söylentilere göre ve benim de aldığım bilgiye göre uygulanacak biliyoruz. Tabi ki bizim dememizle olacak değil. Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın vereceği karardır ve hepimiz saygı duyacağız. Bir hedefe kendimizi ve ekibimizi kilitledik ve inşallah bu memlekete ve Tuzlamıza hizmet etmek istiyoruz.” 

Gemi İnşa sanayisinde 120 kişiyi istihdam ediyoruz 

Gemi inşa sanayisinde yaklaşık 120 kişiyi istihdam eden uluslararası dünya çapında bir firmamız var. Aile şirketimizi 3 kardeşimle birlikte mücadelemizle bir noktaya geldik ve devam ediyoruz. Kendi tasarımlarımız ve kendi üretimimizle şirketimizi dünyada marka haline getirdik. Gemilerde limanlarda demir çelik fabrikalarında yük boşaltma ekipmanları (Kepçe) üretiyoruz. Kendi firmamız ve üretimimiz olarak Türkiye’de sektörde Dünya çapında tek firmayız diyebiliriz. Üretim baz anlamında Almanya, Çin ve birçok ülkeyi arkamızda bıraktık.” 

Yola çıktığımız arkadaşlarımızla kopmadık.
23 yıldır Tuzla’da oturuyoruz

23 yıldır ailemle birlikte çocuklarımızı büyüttüğümüz, dostlarımız ve arkadaşlarımın en yoğun olduğu ve yola çıktığımız arkadaşlarımızla birbirimizden hiç kopmadık ve doyduğumuz yer Tuzla’dır. Güzel bir çalışma yürütüyoruz ve bizler bunu gündeme taşımadık. Siyaseti de biraz öğrendik ve siyasette her şey aşama aşama öğreniliyor. Tabi bizimde eksikliklerimiz var ama bu güzel çalışmayı başarı ile yürüttüğümüzü düşünüyorum. Bu süreçte kimseyle bir polemik yaşamadık ve yaşamakta asla istemiyoruz.” 

İyi bir yöneticiyim ve işletmeciyim

“23 yıldır Tuzlada yaşıyorum ve 40 yıla yakındır da aile şirketimizin yöneticisiyim. İnsan kendini övmüş gibi konuşmayayım ama iyi bir yöneticiyim. İyi bir işletmeciyim… Samimiyetle söylüyorum ve hiç kimse yanlış anlamasın. 1983 yılında küçük bir atölye ile başlayan iş hayatımızda, mesleğimle alakalı, Sertifikalı iyi bir kaynakçıyım. İyi bir tornacıyım. İyi bir Cnc operatörüyüm. İyi bir tasarımcıyım. Elimde 4-5 mesleği olan birisiyim…” 

Güzel ve güçlü bir ekibimiz var 

Detay anlatmak doğru değil ama planlarımız ve projelerimizi hayata geçirmek için Tuzlada arkadaşlarımızla birlikte bir yola çıktık. Tek başıma değilim. Güzel bir ekibimiz var güçlü bir ekip. Arkadaşlarımla birlikte Tuzlayı yönetmeye talibim. Allah bize nasip eder bize görev tebliğ edilirse öyle isimlerle yola çıkacağız ki herkes şaşıracak. Bu alanda zerre sorun çıkacağını zannetmiyorum çünkü ekibimiz çok iyi…

Tuzla büyük potansiyele sahip olan ilçedir

Tuzla’ya talibiz ve mevcut belediye başkanımızın getirdiği bir nokta var ve bu yerden alıp bu çıtayı yükseklere getirmek. Planlarımızda Tuzlayı dünyada anılan bir ilçe haline getirmek. Tuzla büyük bir potansiyeli olan ilçemizdir. 7 tane organize sanayi bölgesiyle tersaneleriyle, gemi üretim ve tamiratıyla yat üretim ve tamiratıyla baktığınız zaman üretimin adeta merkezi olan bir Tuzladan bahsediyoruz. Bunun yanında turizmle alakalı baktığımızda Marina ile bir potansiyel hale geldi. Bu projenin buraya gelmesinde kazandırılmasında belediye başkanımızın çok emeği var.  

Tuzlayı denizciliğin merkezi yapacağız

Eğer görev bize tevdi edilirse kimsenin hayal edemediği bir süreci Tuzlada başlatmayı planlıyoruz. Planlarımızda Tuzlayı denizciliğin merkezi yapmayı planlıyoruz. Ekip arkadaşlarımızla birlikte bilim insanlarıyla Bu konularla ilgili bir alt yapı çalışmamız var. 

Ben dünyanın bütün ülkelerindeki fuarlara gidiyorum. Benim yıllardır gördüğüm Tuzlanın eksiği var. Özellikle İstanbul’da en büyük fuar alanları Avrupa yakasında. O bölgelere artık ulaşım çok zor. Anadolu’nun başlangıcı Tuzla ve inanılmaz bir potansiyelin giriş noktası ve ulaşımın en kolay olan yer bizim gözümüzde. Denizden karadan her yerden. Dünya ticaret merkezi gibi Tuzlada denizciliği çok ön plana çıkaran, dünya denizcilik fuarlarının isim yapmış fuarların Tuzlaya çekilebileceğinden hiç şüphem yok çünkü Dünya tersanelerinin en büyük potansiyeli olan yer Tuzla’dır… 

Tuzla’ya sporcu fabrikası kuracağız

“Tuzla’da bir Sporcu Fabrikası kurulmasını planlıyorum. Sadece futbolun değil sporun her dalıyla yetişecek, eğitimini alacak. Güreş için müsaitse güreş yapacak, atletizm ile ilgiliyse ona yönelecek. Boks’a ilgiliyse boksunu yapacak ve bu potansiyel Tuzlamızda var. Diğer yandan Spor camiası için söylüyorum ve çalışmalarımızı bu yönde tamamladık sayılır. Gençlerimizin sokaktan kurtulması ve bu tür kötü alışkanlıklar kurtulması ve gençlere hedef koydurtmak için mutlaka çocuklarımızı sporla buluşturmalıyız. Disiplin edinmemesinin tek yolu spordan geçmektedir. Bir gencin bir çocuğun en iyi aldığı disiplin spordadır. Okul eğitim ayrı ama bunun yanında en etkili disiplin kesinlikle spor ve spor eğitiminden geçmektedir. Vizyon anlamında Ülkemizi İstanbul ve Tuzlamızı ileriye taşıyacak…” 

Vatandaş belediye başkanı ve ekibinden
şikâyetçi olmayacak 

Sosyal belediyecilik anlamında bizim kafamızdaki belediyecilik anlayışında Tuzla’da görüşü ne olursa olsun. Hiçbir mahallede, hiçbir sokakta hiç kimse Tuzla belediye başkanı ve ekibinden asla şikâyetçi olmayacak. Olabilir mi? Olabilir ama halka birebir temasla bu konuları aşacağız. İnanın ki görev yaptığım süre içerisinde hiç kimseye görüşünü dahi sormadım… 

Murat Demir’de hiç değişiklik olmadı 

1985 yılındaki Murat Demir ne ise, 1992 deki ne ise, 1995 teki, 2002 deki neyse, 2009 da ilçe başkan yardımcısı olmuş Murat Demir ne ise, 2015 yılında milletvekili olmuş Murat Demir ne ise inanın bana bugün ki Murat Demir ne ise, ondan zerre nokta kadar bir değişiklik olmadı olmaz da… 

Bizde baba nasihati son noktadır

Bizler rahmetli babamızın bizlere nasihatlerini asla unutmayız. Milletvekili seçildiğimde Ankara ya gitmeden önce, babamızın karşısına oturduğumuzda bizlere şöyle bir nasihatte bulundu. Bu politika insanı çok yanlış şeylere sevk ettirir. Ben sizi büyütürken bir lokma harama elim uzanmadı. Bir lokma haram asla boğazınızdan geçmedi. Aç kaldım ama bunu yaptırmadım ve senden de bunu bekliyorum demiş ve bunu yapamazsan istersen hiç kuvvetini harcama diyerek bizlere nasihat etti ve bizlerde baba nasihati son noktadır. 

Tuzlayla ilgili büyük hedeflerimiz var 

Tuzlayla ilgili çok büyük hedeflerimiz var. Tabi ki bir başka arkadaşımızı diğer aday aday arkadaşlarımıza da tebliğ edebilirler aday sensin diyebilirler. İnanın orada da hiçbir sorunuz yok. Eğer sen adaysın derseler bizim politikamız ve yürüyeceğimiz süreç her şey net ve bellidir. Tuzlada ben şuna inanıyorum. Tarihi bir rekorla Tuzla’da alacağımızı düşünüyoruz ve çok iddialı konuşuyorum. Tuzla’da ekibimizle birlikte sahayı bir buçuk aydır analiz edip çalışmalarımızı o yönde ilerletiyoruz. İnanın çok fazla görüş ayrılığı olan arkadaşlarımızla dostlarımızla birlikte bu süreci yürütüyoruz. 

Tuzlayı tarihi bir farkla alırız

Tuzla’da tarihi bir rekor oyla seçimi alabileceğimizden zerre kadar bir şüphemiz yok. Bugüne kadar yapamayacağım hiçbir sözü kimseye vermedim ve kimseyi de vaatlerle kandırmadım. Tuzla’da seçim konusunda zerre kadar endişemiz yok ve farklı bir şekilde alacağımı düşünüyorum ve ve bundan asla bir endişemiz yok…” diyerek iddialı konuştu.

Murat Demir Kimdir?

Murat Demir, 15 Ocak 1972 İstanbul doğumlu. 

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra; Güven Kepçe Makine İç ve Dış Limited Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, AK Parti Tuzla İlçe Başkan Yardımcılığı, Mali İşler, Ekonomi işleri ve AK Parti Tuzla Yerel Yönetimler Birim Başkanı olarak görev yaptı. 

26. Dönem AK Parti Kastamonu Milletvekili seçilen Demir, Tuzla Spor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliği, Kastamonu Kalkınma Vakfı Yürütme Kurulu Üyeliği, (KASİAD) Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 

Murat Demir, orta düzeyde İngilizce bilmekte olup, evli ve dört çocuk babasıdır.