AK Parti’de ilçe başkan aday adaylık kongre süreci gün geçtikçe daralırken, Tuzla’da siyasi kulislerde konuşulan ilçe başkan aday adayları isimleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.
AK Parti Tuzla’da siyasi çalışmalarını sürdüren, ilçe belediye başkan yardımcılığı görevlerinde de bulunanlar arasında:
Tuzla Belediyesi eski  grup başkan vekili ve eski meclis üyesi Avukat Salih Çevik ve Elektrik Mühendisi Mehmet Kinsiz, AK Parti eski Kadın Kolları başkanı ve kısa bir dönemde olsa Tuzla Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Derya Bacacı, eski Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı ve belediye meclis üyesi Ahmet Çabuk, İş İnsanı ve Tuzla Sanayici İş Adamları Derneği (TUZSİAD) Başkanı Erkan Yavuz Atagün, Tuzla Belediyesi kuruluşu olan TUZYAP Genel Müdürü İsmail Demiray, AK Parti Tuzla eski Teşkilat Başkanı Murat Ergenç’in yanı sıra İş insanı Mehmet Uşen’in de ilçe başkan aday adaylık yarışında olması muhtemel isimler. 

İlçe Başkanı Suat Durak aday olacak mı?

AK Parti’de ilçe kongreleri yaklaşırken, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’ın, kongrede aday olup olmayacağı henüz netlik kazanmazken, suskunluğunu koruyor. 

Ahmet Çabuk ön hazırlıklarına başladı mı?
Eski Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi Ahmet Çabuk’un yaklaşan ilçe kongresinde ilçe başkan adayı olmak için, mahalle delegelerinden ve arkadaşlarından destek istediği de gelen bilgiler arasında.