Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Şubat itibariyle başlayacak ilçe kongreleriyle büyük kongre sürecini başlatacaklarını ülkesine, milletine, şehrine hizmet etmek isteyen herkesi AK Parti teşkilatlarında görev üstlenmeye davet ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen Yeni Üye Çalışmaları Ödül Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’ye yeni katılan üyelere hoş geldiniz diyerek, yeni üyelerin Partiye kazandırılmasında emeği geçenleri tebrik etti. “Üye sayımız artıyor, ailemiz büyüyor” sloganıyla yürütülen çalışmaların kararlılıkla devam edeceğine olan inancını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlik kollarında aktif siyasete başladığı dönemde yeni üye çalışmasının ne kadar zor olduğuna şahitlik ettiğini anlattı.

Türkiye’de kuruluşu tepeden tabana doğru değil tabandan tepeye doğru gerçekleştirilmiş ilk ve tek partinin AK Parti olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatın, üye çalışmalarını en küçük bir aksamaya, gevşemeye, göz boyamaya meydan vermeden samimi ve sıkı bir şekilde sürdürmek mecburiyetinde olduklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Şubat itibariyle başlayacak ilçe kongreleriyle büyük kongre sürecini başlatacaklarını ülkesine, milletine, şehrine hizmet etmek isteyen herkesi AK Parti teşkilatlarında görev üstlenmeye davet etti. Türkiye’nin en az Cumhuriyetin kuruluş dönemindeki kadar kritik, sonuçları en az o dönemdeki kadar büyük olacak bir mücadelenin içinde olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyasi, ekonomik, askerî olarak öylesine büyük bir kuşatma ve saldırı altındayız ki tam manasıyla Çanakkale’deki gibi yedi düvele karşı duruyoruz desek yeridir. Mücadelenin büyüklüğü öncelikle bizlerin, yani milletimizin ülkeyi yönetme sorumluluğunu tevdi ettiği kadroların sağlam durmasını, safları sıkı tutmasını gerektiriyor” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Özellikle bir şeyin üzerinde durmam lazım; şimdi bazıları istifa ediyor diyorlar. Edebilir, ama bakın bir ayda 45 bin geldi. Bizim için bu noktada söylenmez, ama mecburen söyleyeceğim; ölenler öldü, kalan sağlar bizimdir, olay bu. Yani hani bir ölür bin diriliriz var ya, bu da budur. Onun için hiç üzülmeye falan gerek yok. Yeter ki teşkilatımız diri olsun, çalışsın ve bu üye kayıtlarında yoğun bir şekilde çalışmaya devam edelim. Gitmişler; hayır olmuş, niye? Demek ki onlar kendileri için burada beklediklerini bulamadılar” değerlendirmesinde bulundu.