Tuzla Belediyesi Mayıs ayı toplantıları ikinci birleşimi Tuzla Belediyesi Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezinde gerçekleşti. Meclis Başkanlığını Murat Kant’ın yaptığı meclis görüşmelerinde AKP’li Meclis üyesi Erkan Hancı’nın, “FETÖ ile PKK’nın çiftleşmesinden işte bunlar peyda oluyor” diyerek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik ağır hakaret içeren paylaşımı belediye meclisini karıştırdı.

Gün geçtikçe kalitesini yitiren siyasi söylemlere, Tuzla Belediyesinin AKP’li meclis üyesi Erkan Hancı’da katıldı. Kendine ait Facebook sayfasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in fotoğrafını kullanıp “FETÖ ile PKK’nın çiftleşmesinden işte bunlar peyda oluyor” diyerek bir yazı paylaşmıştı. 

Albayrak’tan Hancı’ya: “Vizyonsuzluğu ile başbaşa bıraktık!”

İYİ Parti Tuzla İlçe Başkanı Op. Dr. İhsan Önder Albayrak, AKP’li meclis üyesi Erkan Hancı’nın paylaşımı sonrasında, tepki göstererek bir yazı paylaştı.

İşte o Paylaşımı:

Bugün Tuzla’mızda Ak Parti Belediye Meclis Üyelerinden biri seviyesiz ve Türk Aile yapısına uygun olmayan bir dille Genel Başkanımızı güya eleştirmiştir. Bilinmelidir ki biz İYİ’ler tamda bu üslup, seviyesizlik ve vizyonsuzluk ile mücadele etmek, Vatanımızı Ülkü ve Geleneklerimize bağlı olarak liyakatle yönetmek üzere kurulmuş bir Partiyiz.

Genel Başkanımız her türlü mecrada Elif gibi dimdik durarak, önüne konan her türlü engeli üstelik dokunulmazlığı olmadan yıkarak bugünlere gelmiştir. Daha dün Devlet Kanallarına terörist başının kardeşini oy uğruna çıkaranlar, Habur’da Çadır Mahkemeleri kuranlar ve İsrail’den Yahudi Cesaret Madalyası alıp bunu iade edemeyenler ne demek istediğimizi ve nasıl bir Vatan için koşturduğumuzu anlayamaz. Bizler asla bu insanın seviyesine inerek cevap vermeyeceğiz. Bu insanları kendi vizyonsuzlukları ile başbaşa bırakarak var gücümüzle Üretimde öncelikli kalkınma modelli bir Türkiye için, Adaletli bir Türkiye için, Bilimde öncü bir Türkiye için, eşit gelir dağılımlı bir Türkiye için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bunun böyle bilinmesini istiyoruz ve bu arkadaşa diyoruz ki ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Bir devlet nasıl yönetilmemeli dendiğinde en iyi örnek sizsiniz. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz. 

Akın Gürkan: “Utanma sıkılma kalmamış!” 

İYİ Parti Tuzla ve İBB Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Akın Gürkan, meclis görüşmelerinde AKP’li Meclis Üyesi Erkan Hancı’nın, Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik ağır hakaret içeren paylaşımına adeta ateş püskürdü.

“Utanma sıkılma adap diye bir şey kalmamış” diyerek adeta Hancı’ya ateş püsküren Akın Gürkan, “Bizi kimse bebek katilleriyle bir araya getiremez. Bebek katilleriyle bir arada olan sizsiniz. Ne demek bebek katilleriyle bir olmak ne demek. Böyle bir şey söylemek sizlerin haddi de değil hakkınızda değil. Bana burada yaptıklarınızı anlattırmayın” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Mayıs ayının ikinci birleşimi hayırlı olmasını diliyorum. Sosyal medyadaki paylaşımlarla ilgili bir konuya değinmek istiyorum. Bu konu daha öncede gündeme gelmişti ve yine aynı arkadaş bundan önce CHP Genel Başkanı hakkında saçma sapan şeyler yazmıştı.

Tuzla Belediye Meclisimizde, Meclis Üyesi olan, Ak Partili Meclis Üyesi Erkan Hancı isimli şahıs Genel Başkanımız hakkında,

Adap dışı, Edep Dışı, Ahlaksızca,

Türk Aile Yapısına Uygun Olmayan,

Seviyesiz,

Düşük,

Tuzla Meclisinin saygınlığına yakışmayan,

Tuzla Belediye Meclisi Üyesi sıfatını taşımasından dolayı utanacağımız,

Gayrı ahlaki paylaşımlar yapmaktadır.

Bu seviye yoksunu kişi bu yapısıyla Tuzla Meclisinde olmayı ve Meclis üyeliği görevini yapmayı da hak etmemektedir.

Konuyla ilgili olarak yargılanma süreci Genel Merkezimizce başlatılacak olan bu kişiyi esefle kınıyor, bir daha bu yüce meclis çatısı altında bu tip olaylara mahal verilmemesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesini diliyorum.”

Tepkiler artınca paylaşımını silmek zorunda kalana AKP’li Erkan Hancı’ya İYİ Parti Genel Merkezi Hukukçuları tarafından hakkında dava açılacağı bildirildi. 
Yalçın Yıldırım / www.tuzlaistanbul.com / ÖZEL HABER