CHP Tuzla Belediye Başkan Aday adayı Bülent Akköse, seçim ofisinde düzenlediği kahvaltı programında gazetecilerle bir araya geldi. 

‘Doğup büyüdüğüm ilçe olan Tuzla’ya hizmet için yola çıktım. Siyasete atıldığım günden itibaren tarafıma yapılan siyasi mobbing yüzünden çalıştığım firmalarla yollarımı ayırmak zorunda kaldım. Hayallerim ve güzel bir Tuzla için her platformda mücadele ettim ve etmeye devam ediyorum…” dedi. 

Geçtiğimiz günlerde yaptığı geniş katılımlı toplantıyla CHP Tuzla Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan İş İnsanı Bülent Akköse, bugün seçim ofisinde düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Yapılan toplantı da basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Akköse, aile geçmişini ve Tuzla’ya dair düşüncelerini anlattı. 

Yöneticiliğine Tuzla Marmados Sitesinde başladığını belirten Akköse, site yöneticiliği sırasında belediye yönetimiyle yaşanan birkaç anekdotu da basınla paylaştı. 

Konuşmasında “Belediye yönetimiyle başlayan iyi ilişkiler sonrasında, yaşanan anlaşmazlığın neticesinde sadece CHP’li olduğum için Marmados Sitesinin içerisine dozerlere girip yıktılar ve bir de usulsüz diyerek yönetimimize para cezası uyguladılar.” 

Yerel yöneticilerle başlayan anlaşmazlıkların sonucunda Marmados Sitesi Yönetimi, hak sahibi olarak bizler, "Tuzla Belediyesi’ni mahkemeye verdik. Mahkeme site yönetimini ve hak sahiplerini haklı bularak önce uygulanan para cezasını, cezayı işlemi iptal etti ve dava bizim lehimize sonuçlandı…” ifadelerini kullandı. 

Tuzla’da görev  aldığım bütün derneklerden, kurumlardan, site yönetimlerden ve vakıflardan o günkü belediye yönetiminin telkinleriyle uzaklaştırılmak set koyulmak ve engellenmek gibi süreçler” yaşadığını da ifade eden Başkan Aday Adayı Bülent Akköse, son zamanlarda hakkında çıkan “Tuzla’da oturmuyor” haberlerine de cevap veren Akköse, “Ben Tuzla’da doğup büyüdüm, ikamet adresim ve yaşadığım yer Tuzla’dır ve her gün alışverişimi yaptığım dükkânlar Tuzla’dadır. CHP’ye üyelik kaydım da siyasete atıldığım yılların başından beri Tuzla’dadır, beni burada herkes tanır ve bilir” diye konuştu. Tuzla’nın denizci kenti olmasına da dikkat çeken Akköse, Tuzla’daki denizcilik faaliyetlerine ve projelerine önem verilmesi gerektiğini, kendi Belediye Başkanlığı sürecinde bu konuda oldukça hassas olacağını da belirtti.