CHP Gençlik Kollarının başlattığı “Güç Sende, Senin Elinde” adlı çalışma kapsamında, Tuzla’nın mahallelerinde çalışma yapan CHP Tuzla Gençlik Kolları üyeleri, Tuzlalı 11 Bin Gence ulaştıklarını ve yapılan ilk çalışmalarda “Gençlerin dört önemli kaygısının” olduğunu tespit edildi, denildi.

CHP Tuzla Gençlik Kolları Üyelerinin, genç yurttaşlara yönelik ev ziyaretleri kapsamında, Tuzla'da ilk kez oy kullanacak 11 bin üzerindeki genci evinde ziyaret etti. Genç seçmenlerin sorunları ve taleplerini dinleyen Genç CHP Üyeleri’nin karşılaştıkları ilk sorunun başında ‘siyasilerin gençlere yönelik yapmadığı çalışmalar…

“Çoğu arkadaş yurt dışına çıkma planı yapıyor”

CHP Tuzla Gençlik Kolları Başkanı Kurtuluş Aras, “Genç arkadaşlarımızın 4 önemli kaygısı var: Ekonomi, eğitim, hukuki sorunlar ve gelecek kaygısı. Çoğu genç arkadaşımız yurt dışına çıkma planları yapmaya başlamış, ekonomik imkânı olmayanlar ise bir şekilde bununla ilgili planlar yapmaya uğraşıyor. Bunları duyduğumuzda bizler için çok üzücü ve acı oldu.” dedi.

“Bizlere büyük görevler düşüyor”

Bu nedenle CHP’ye büyük görevler düştüğünü belirten Aras, gençlerin bir umut ışığı gördüğünde bu koşulları değiştirmek ve daha iyi bir gelecek tasarlamak için çabalamaya hazır olduğunu da söyledi. “Önümüzdeki seçimlerde, ziyaret ettiğimiz genç arkadaşlarımızın, hem Türkiye genelinde hem de Tuzla'da büyük bir değişim görmek istediklerine tanıklık etmiş bulunmaktayım.” diyen Aras, “Bizim iktidarımızda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, hiçbir genç kardeşimiz gelecek kaygısı duymayacak, evrensel hukuk devletine dayalı bir Türkiye’nin inşaasını hep birlikte kuracağız." diye konuştu. 

Yalçın Yıldırım / Haber Merkezi / www.tuzlaistanbul.com