31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı Salim Gürsoy’un seçimi az bir farkla kaybetmesinin ardından, Tuzla Belediyesinde CHP Tuzla İlçe Örgütü 14 meclis üyesi ile temsil hakkı kazanmıştı.

“Tuzla Belediyesinde 14 CHP’li meclis üyesi”
Yerel seçimlerin ardından CHP Tuzla Meclis üyesi listesinde yer alan Ülkü Sakalar, Düzgün Acar, Yasemin Kazan, Barış Birtan Gündüz, Kenan Albayrak, Halil Kütük, Mustafa Sevim, Rıza Çalasın, Olgun Çelik, Serkan Tay, Hakan Tunçtürk, Fuat Sevim, Celal Candere ve Selçuk Taşçı seçilmiş ve ilçe seçim kurulundan mazbatalarını alarak görevlerine başlamışlardı.

“Seçimlerin üzerinden 1 yıl geçti ve ses seda yok”
Nüfusu 3 yüz bine dayanan ve 17 mahallesi bulunan Tuzla İlçesinin sorunlarını Tuzla Belediyesi Meclisinde tartışılan konuların ve dosyalarının akıbetleri konusunda Ana Muhalefet Partisi CHP’nin grup başkan vekili Düzgün Acar’dan, tek kelime açıklama yapılmaması kafaları karıştırırken, birçok konuyu da kamuoyundan sakladığı iddialar arasında.  

“Grup Başkan Vekili Düzgün Acar sorulara cevap veremedi”
www.tuzlaistanbul.com un manşetine taşıdığı haberlerle ilgili sorular yönelttiğimiz Tuzla Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Düzgün Acar’ın kaçamak cevaplar verdiği görüşmede skandal sözler sarf etmiş ve Tuzla kamuoyunda şok etkisi yaratmıştı.

Özel bir firmanın inşaat ruhsatı olmadan yaptığı iddia edilen şantiye ve ofis binası ile ilgili saklandığı iddia edilen bilgi ve belgenin kamuoyu ile paylaşmayan Düzgün Acar’ın telefon görüşmesinde “A han da evrakı vermiyoruz ve kamuoyuyla da paylaşmıyoruz kardeşim” demişti.

Gözler İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl’de
Tuzla Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Düzgün Acar ve İmar komisyon üyelerinin de içerisinde bulunduğu tartışmalara konu olan bilgi ve belge ile ilgili CHP Tuzla İlçe Başkanı Avukat Eren Ali Bingöl’le yapılan görüşme sonrasında, birkaç gün içerisinde konu ile bilgi vereceği iletildi.

ÖZEL HABER / www.tuzlaistanbul.com Haber Merkezi / Yalçın Yıldırım