CHP'nin  37. Olağan İstanbul İl Kongresi, Haliç Kongre Merkezi'nin yanına kurulan çadırda gerçekleştirilirken, İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, listesine müdahale etmeye çalışan CHP Tuzla İlçe Başkanı Avukat Eren Ali Bingöl’ün “üzerini çizdiği ve kongre sonrasında hesaplaşacağını söylediği” iddia edildi.

CHP’nin 37’inci Olağan İstanbul İl Kongresinde, tek liste ve tek aday Canan Kaftancıoğlu ile giderken, kongrede yaşanan ilginç diyaloglar, aldığımız bilgilere göre CHP Tuzla’nın yeni ilçe başkanını zora sokacağını şimdiden söyleyebiliriz.

CHP Tuzla İlçe Başkanı Avukat Eren Ali Bingöl, kongre öncesinde İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na, “istediği kişileri listesine eklemesi için dikta ettiğini ve olmadıkları takdirde de desteklerini çekeceklerini söylediği” iddia edildi.

İstediği kişilerin listelerde olmaması durumunda şahıslarına desteklerini çekeceği tehdidi” ile karşılaşan Canan Kaftancıoğlu’nun CHP Tuzla İlçe Başkanı Avukat Eren Ali Bingöl’le kongre sonrasında bizzat hesaplaşacağını söylediği” öğrenildi.   

Eren Ali Bingöl’ün üzeri çizildi mi?

CHP Tuzla İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl’ün CHP İstanbul İl Başkanlığı Kongresinde desteklediği isimlerin listeye alınması için İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu “Sizi hiçbir konuda desteklemeyiz” şeklindeki tehdit içerikli konuştuğu, kongresi sonrası bu çıkışından sonra CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun üzerini çizdiği ve ilçe başkanlığı görevinden alınacağı da iddialar arasında...

CHP İstanbul'da Tuzla'dan İl yönetimine Hale Özcömert Coşkun, İl Disiplin Kuruluna Deniz Uzunyayla, Kurultay Delegeleri için CHP Tuzla İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl ve eski ilçe başkanı ve CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı Cemil Ekşi, eski meclis üyesi Mehmet Çalasın listelerde yer aldı. Yalçın Yıldırım/ÖZEL HABER