ÖZEL HABER/Yalçın Yıldırım/www.tuzlaistanbul.com
CHP Tuzla İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla, Tuzla’da son dünlerde yaşanan pankart krizi hakkında gazetemiz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Yalçın Yıldırım’a özel açıklamalarda bulundu. Uzunyayla “Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, Tuzlalılar gereken cevabı sandıkta verecektir” dedi.

Yerel seçimlere az bir süre kala Tuzla’da siyasi partilerde seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. CHP Tuzla Millet İttifak’ı adayı Salim Gürsoy’un seçim çalışmalarında, “Adalet bir gün herkese lazım olacak” diyen CHP Tuzla ilçe başkanı Hasan Uzunyayla, gazetemize yaptığı değerlendirmede şunlara değindi: Uzunyayla “Bizler ne kadar iktidar ile eşit yarışamıyor sakta halkımız adına demokrasiyi işleten karar verici noktada olan bir süreç olarak bakıyoruz. Bulunduğumuz yerin ve makamın ne kadar önemli olduğunu ne kadar kıymetli olduğunu bilerek hareket ediyoruz. İçinde bulunduğumuz seçim sürecinde her siyasi parti gibi bizde bu süreçte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gerek yerelde ve gerek genelde elde etmiş oldukları ekonomik güç yada devletin bütün sınırsız güç olanaklarını ve imkanlarını kullanan güce karşı çok kolay değil belki de argüman olarak sahada materyal olarak yüreğimizi ortaya koyarak yarışabildiğimizi düşünebiliyoruz. Tuzla’da 26 yıldır çarpık planlamayı halen yaşıyorsa yerel yöneticilerin geçmişten bugüne kadar hataları ve eksikleridir. Son günlerde ilçemizin birçok noktasına pankartlar asan iktidar yöneticisi “Tuzla nereden nereye” diye pankartlar asıp billboardlarla mahalleleri donatanlar, o gün ki dönemde bu arkadaşımız ilçe başkanıydı ve onun belediye başkanları yönetiyordu Tuzla’yı. Yani milat olarak 2009’u mu kayıt altına alacağız. Bu 26 yılda başkanlarının kötü olduğunu artık kendileri de kabul etmiş demektir bu ve öyle algı oluşturdular. Bunun takdirini artık halkımıza bırakıyoruz.”

Eşit şartlarda yarıştığımız söylenemez…

İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla sözlerine şöyle devam etti “yerel seçimlere az bir süre kala eşit şartlarda yarıştığımız söylenemez. En azından inanç ve yürek açısından her şartlarda yarışıyoruz. Toplumun inancı ve bize olan inancı ve toplumun bize olan teveccühü hakikaten çok iyi. Tuzla halkı halkımız son günlerde yaşanan bayrak ve pankart krizine şahit oluyordur. Biz en azından kendi ölçeğimizle asmış olduğumuz pankartların bile bunları ne kadar telaşa düşürdüklerini yakinen biliyor ve artık izliyoruz. Eğer adalet arayacaksak şu dönemde kentsel dönüşüme giren pencereleri ve kapıları sökülmüş hatta yıkılacak olan binalara giydirilme yapılıyor. Bunun neresinde şöyle bir bakıldığında hak ve hukuk var adalet var bir bakmak lazım. Eğer biz Tuzla’da iktidar olursak şu görmüş olduğunuz örnekler bizim dönemimizde asla göremeyeceksiniz. Bunu da buraya not olarak düşüyorum. Hiçbir kurum ve kuruluşu kendi çıkarlarımız uğruna kullanmayacağız ve örnek bir belediyecilik hizmetinin nasıl olduğunu kendi belediyemizde ve seçilen belediye başkanımızda bunu mutlaka göreceksiniz. Kendi siyasi çıkar uğruna şu görmüş olduğumuz örnekleri asla göremeyeceksiniz ve kullanmayacağız.”

“Eşit değiliz halkımızda eşit değil zaten”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Şifa mahallesinde halkımıza seslenirken kullanmış olduğu güzel sözler içerisinde şöyle ifadeleri vardı. “Biz Kadıköy’de yaşayanı da başka bir ilçe de yaşayan çocuğumuzu da İstanbul’da Şifa Mahallesinde yaşayan çocuğumuzun da eşitleyeceğiz. Herkesi eşitleyeceğiz. Herkes bu ülkede mutlu yaşayacak” şeklinde cümleleri olmuştur.

“Tuzla’daki binalara bakın israfı görürsünüz”
İnsanlar daha ucuz bir domatesi almak için daha doğrusu çürümüş bir domatesi alabilmek için evine götürebilmek için pazarların bitiş saatlerini beklerken, İktidar partisi mensuplarının, Tuzla’mızda koca koca binaları bu kadar büyük pankartlarla giydirilerek insanların gözüne sokacak şekilde israf ve müsriflikleri hiç mi vicdanları sızlatmıyor? Bunları gören vatandaşlarımız, bu arkadaşlar hakkında nasıl bir kanaate varıyor veya varıyor mu? Bilemiyorum ama, ben toplumumuzun bu olanlarla ilgili, çarşı pazarlarımızda bu kadar hayat pahalılığı varken bu kadar müsrifliğe onay verecek mi? Merak ediyorum. Halkımız bu kadar israf edenlere sandıkta hesap soracağını da düşünüyorum.” Dedi.