Tuzla Belediyesi'nin, parsel satışları YİNE GÜNDEMDE! Tuzla Belediyesi Eylül ayı toplantılarının 2’inci birleşimi, 7 Eylül 2023 Perşembe günü Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti.

Muhalefet meclis üyelerinin birçok rapora itiraz etmelerine rağmen, meclis çoğunluğunu sağlayan AKP’li üyelerinin oylarıyla “OY ÇOKLUĞUYLA” geçerken, tartışmaları da arkasından getirdi.

Raporların görüşüldüğü meclis salonunda, Tuzla Belediyesi, Tepeören Mahallesinde yaklaşık “15 Bin Metrekare Konut Alanında Kalan Parselleri” satmak için, meclisten yetki istedi.

Komisyon raporlarının görüşüldüğü meclis salonunda tartışma yaratan 15 nolu rapor görüşmeye açılırken, rapor ile ilgili söz alan Hukuk Komisyon Üyesi Av. Ülkü Sakalar, belediye yönetimine yine demediğini bırakmadı.

Sakalar, meclis salonunda söz alarak yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

Bizler en son hatırladığımız kadarıyla Mayıs ya da Haziran aylarında da yine Tepeören’de arsa satmıştık. Bu dosya ile Tepeören Mahallesi'nde, 7196 Ada 5 Parsel, 7201 Ada 18 Parsel, 7192 Ada 19 Parsel olmak üzere, yaklaşık 15.000 metrekare konut alanında olan arsaların satışı talep ediliyor…

-Şimdi ben şunu sormak istiyorum!

-Tuzla Belediyesi Tuzla'da kentsel dönüşüm çalışmaları yapıyor veya yaptığını iddia ediyor!

-Her gün Şadi Başkan, bir şeyin üzerinde, yıkım aracın üzerinde, yıkıyoruz diyor hızlı hızlı…

-Bir yandan da kentsel dönüşüm için ev yapılacak yer arıyor.

-Bir taraftan da askeri alanlar rezerve alanları ilan ettirilip oralarda yaptırılıyor?

-Askeri alanlar konut alanına neden açılmaya çalışılıyor?

-Burada biz hiçbir komu yararı görmüyoruz. RED veriyoruz…

İŞTE O VİDEO