CHP’de gözler bugün açıklanacak İstanbul İlçelerinin belediye başkan adayları için CHP Genel Merkezi’ndeydi. CHP'nin Tuzla Belediye Başkan adayı olarak Salim Gürsoy’un ismi belirlendi.

Yalçın Yıldırım / Tuzla İstanbul Gazetesi / www.tuzlaistanbul.com
CHP’nin Tuzla Belediye Başkan adayı belirlenmesinde son sözü Parti Meclisi söyledi. CHP’de Tuzla Belediye Başkan adayı Salim Gürsoy ismi MYK’nın ardından PM’den de geçti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında önce CHP MYK toplandı. Adayların oylandığı CHP MYK'dan Kılıçdaroğlu listesini büyük ölçüde geçirdi.

Salim Gürsoy Kimdir? Salim Gürsoy Nerelidir? İşte detaylar;
Salim Gürsoy, 1964 yılında Tuzla’da doğmuştur. 1986’da Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Vatani görevini yedek subay olarak tamamladıktan sonra bir süre Türkiye’nin en büyük holdinglerinden birinde finans bölümünde çalışmıştır. 
1989 yılında ticarete atılan Salim Gürsoy, evli ve biri avukat diğeri psikolog iki evlada sahiptir. Kendisini ve ailesini dördüncü kuşak Tuzlalı yapan, dünyalar tatlısı bir de torunu vardır. 1993 yılında Anavatan Partisi’nde siyasete başlayan Salim Gürsoy, 1994 yılında seçildiği Tuzla İlçe Başkanlığı görevini 2003 yılına kadar başarı ile sürdürmüştür.
1999 yılında 35 yaşında iken Anavatan partisinden Tuzla Belediye Başkan Adayı seçilmiş ve yüzde birlik (%1) bir oy farkı ile ikinci olmuştur. 2004 yılında temsil ettiği partinin en güçsüz olduğu dönemde bile Tuzla’da, partisinin Anadolu yakasında aldığı oydan daha fazla oy alarak büyük bir başarı göstermiştir. Bunu Tuzla halkının teveccühü sayesinde başarmıştır. Siyasi yaşamı boyunca hakkaniyet ilkesinden ödün vermeden başarı ile çalışan Salim Gürsoy 2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisine katılmıştır. 2009-2014 yılları arası İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi Meclis Üyeliği ve Grup Başkanvekilliği görevlerini icra etmiştir. 
Hakkaniyeti yaşamındaki en tepe noktaya koyan, hayalleri ve cesareti olan Salim Gürsoy’un en büyük hedefi 25 yıllık sevdası doğup büyüdüğü Tuzla ilçesinin 17 mahallesine hizmet etmek ve tüm halkta birlik beraberlik bilincini oluşturmaktır. Tuzlalıların da çok yakından tanıdığı Salim Gürsoy, Tuzla’da yaşayan halkın isteklerine ve ihtiyaçlarına karşılık gelen yönetim anlayışını hakim kılmak için, yine ve yeniden ve sizlerle Tuzla'ya ve Tuzlalılara hizmet edebilme heyecanı ile dolu olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nden Tuzla Belediye Başkan Adayı’dır.