Gelecek Partisi Tuzla İlçe Başkanı ve ekibini muhtarlık binasına sokmayan muhtar Nevzat Özsoy’un bazı basın organlarına verdiği açıklamasına cevap veren Gelecek Partisi Tuzla İlçe Başkanı Gökhan Özkan, gazetemize bir basın açıklaması göndererek Aydınlı Mahalle Muhtarı Nevzat Özsoy için, “Muhtar yalan konuşuyor. Yaptığı muamele ortadadır” dedi.

İlçe Başkanı Gökhan Özkan’ın Basın Açıklaması…

Gelecek Partisi, Tuzla İlçe Başkanı olarak atandıktan sonra Aydınlı Mahalle Muhtarımız ile tanışmaya gittiğim de hoş olmayan ve nezaketsiz bir tutum ile karşı karşıya kaldım. Kendisine selam verdikten sonra Gelecek Partisi, Tuzla İlçe Başkanı olarak atandığımı ve tanışmak için geldiğimi söyledim.

Kendisi ise sizin partinizde bir gelecek görmüyorum, amacınız Ak Parti ve Erdoğan’ın oylarını bölmek ve bitirmektir. Neden Babacan ile birlikte bir parti kurmadınız gibi bir söylemde bulundu.

Bende bu söylemler bir Muhtar’a yakışmaz, ben sizden destek ve benzeri bir talepte bulunmadım. Size selam verip tanışmak için geldim. Sizin nezaketen bile olsa beni içeri davet etmeniz gerekmez mi?

Dedim. Kendisi ise hayır davet etmiyorum dedi. Ben de bu yanlışı ve Ayıbı her platformda ve ortamda dile getireceğimi ve bu yaptığının Çok yanlış olduğunu söyleyip ayrıldım.

Muhtar’ın gazeteye verdiği demeç :

1- Muhtarlığa yapmış olduğu ziyarette Muhtarlığın girişinde vatandaşların karşılandığı yerde oturduğunu beyan etmiş.

Doğrusu : Muhtar’ lığa giriş yaptığımda bahsi geçen yerde oturmayıp Muhtarlığın girişinde ayakta beklemekteydi.

2- Muhtarlıkta tek başına olduğunu beyan etmiştir.

Doğrusu: Muhtarlıkta tek başına olmadığı, Muhtar’ lığın girişinde vatandaşların karşılandığı yerde kendisi değil başka biri oturmakta idi.

Muhtar’ın başka bir gazeteye vermiş olduğu demeç:

Bende Gelecek partisinde Gelecek görmüyorum, Partiler iktidarı hedef koyar, Parça parça yapacağınıza birlikte yapsaydınız dedim dedi. Bu olay zaten Muhtarımızın açık ve aleni şekilde ne konuşulduğunu göstermektedir. Beni üzen olay ise; tamamen farklı bir boyut ve hal almasıdır. AK Parti eski milletvekili Murat Demir’in ve Tuzla AK Parti eski meclis üyesi Hasan Kalafat Bey’in olayın hiçbir tarafında yakından ve uzaktan ilgisi olmadıkları halde sosyal medya hesabından olaya taraf olmaları ve adeta bizleri suçlayan tavır ve tutum içerisinde bulunmalarıdır. Bizler görüyoruz ki particiliğin ve hemşehriciliğin ne kadar kötü sonuçlar içerdiği ve körü körüne bağlılığın adeta ders niteliğinde karşılığının olmasıdır.

Gelecek Partisi Tuzla İlçe Başkanı olarak Muhtar’ mız, ve ilgili kişilerin bu durumu Kamuoyunu aydınlatması için ve bu yanlış bilgi kirliliğinin ortadan kalkması için kamera kayıtlarının Kamuoyuna sunulmasıdır. Söz konusu söylemler ile ilgili tarafımca farklı tutum ve davranış sergilediğimi ispat etmeleri halinde özür dilemekle kalmayıp, Gelecek Partisi, Tuzla İlçe Başkanlığı görevimden istifa edeceğimi belirtmek isterim. İstifa etmek erdemli ve Ahlaklı insanların yapacağı şeylerdir.

Bizim yaptığımız bu ziyaretler Aydınlı Muhtar’lığı ile kalmayıp Tuzla İlçemizin muhtarlarıyla devam etmiştir ve devam edecektir.. Görüşme yaptığımız bir kısım muhtarIarımızın ilgi ve alakalarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

Bu olaylar neticesinde ben bu yaşananların yorumlanmasını Kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Muhtarımız ve ilgili kişilerin söylem ve tutumları ile ilgili yazılar tarafımızca tespit edilip gerekli görüldüğü takdirde Kamuoyu ile paylaşılacaktır.