Afişleri astığı parkın önünde çektiği videoyu yayımlayan İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Canan Uçar, şu ifadeleri kullandı;
“Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adını taşıyan bu parkı bile borca mahsuben önce parsellere böldü ve sattı. Sonrasında ticari alan akaryakıt istasyonu yaptı. Burası normalde depremde toplanma alanıdır.
Sıkıntımız şudur; kendisine sorulduğu zaman ‘ne kadar borcumuz var sayın başkan’ denildiği zaman küçümsenemeyecek bir mal varlığından bahsediyor. Ancak borcun miktarı hakkında bir cevapta bulunmuyor. Satılan alanlar sizindir Erzurumlu hemşehrilerim. Sizin malınızdır size aittir, ancak burası borca karşılık veriliyor ve satışa çıkarılıyor. 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum zaman, Erzurum’un hakkını, Erzurum’un arsasını ve yeşil alanını Erzurumlunun kullanımına açacağım. Bu şekilde satışlar olmayacak” dedi.

180 MİLYON LİRA FAİZ ÖDEDİ

Uçar sözlerini şöyle sürdürdü “Buradan Erzurumlu hemşehrilerime söylemek istiyorum, 180 milyon lira bir yıllık faiz ödedi. Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan personelin maaşı 107 milyon lira. Bu konuları Erzumluların vicdanına bırakıyorum diyen Uçar “ Erzurum borca batmıştır. Gırtlağına kadar borçlu Büyükşehir Belediyesi var karşımızda. Kimin malını kime satıyorsunuz, yeşil alanlara sahip çıkın, çocuklarımızın geleceğinin satılmasına müsaade etmeyin.

PADİŞAH MEHMET SEKMEN FERMANI

Burada padişah Sekmenin Fermanını görüyoruz. Sayıştay raporlarında satamazsın diyor borçlanıyor. Kamuyu zarara uğrattın diyor, kamu zararımız yoktur diyor. Sayıştay raporlarından bildiğimiz kadarıyla kamu zararına uğratan Belediye Başkanıdır.
Beyefendiyi biz tarif edersek söyleriz ki; Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarını ödeyemeyen Belediye Başkanıdır. Hani vardırya, evin hayırsız evladı borçlarını ödemek için kalkar ve evdeki halıyı götürür satar, nedense aklıma bu geliyor benim” dedi.

Kaynak / ilkhaber.biz