Önceki gün Tuzla Belediyesi meclis görüşmelerinde meclis salonunda hararetli tartışmalara sahne olan, tam yetki tartışması sonrasında bir açıklama yapması beklenen İYİ Parti Tuzla İlçe başkanlığından günler geçmesine rağmen bir açıklama yapılmadı.
İlçe Başkanı İhsan Önder Albayrak’ın, göreve geldiği günden bugüne kadar Tuzlalılara ve mensubu olduğu partisine ve yöneticilerine sahip çıkmaması tartışmaları da arkasından getiriyor.

Tuzla ve Tuzla belediyesi meclisinden bi haber

İlçe Başkanı Önder Albayrak’ın, Tuzla ve İBB meclisinde 1 temsilcisi olmasına rağmen halkta bir türlü bütünleşememesi sorunlarıda arkasından getiriyor. Aylardır Tuzla gündemini meşgul eden sorunlara ve konulara uzak kalması, parti içerisinde iyice ayyuka çıkmış durumda. İYİ Parti Tuzla ilçe binasının kapısını da uzun süredir açan dahi olmadığı gelen bilgiler arasında.

Teşkilat başkanı ortada yok!
İYİ Parti Tuzla İlçe Teşkilat Başkanı Yasemin Özcan Kaplan’ın, önemli gün ve haftalarda sadece kutlamalarda boy göstermesi gözlerden kaçmazken, Tuzla’nın hiçbir sorununa el atmaması ise tam anlamıyla muamma.

Nedeni belediyeden gelen ilan mı?
Tuzla’da yayın yapan bir gazetenin sahibi olduğu iddia edilen İYİ Parti Tuzla Teşkilat Başkanı Yasemin Özcan Kaplan’ın, Tuzla Belediyesinden gazetesine destek aldığı iddia edilirken, uzun zamandır da eleştirel tek yazısı bulunmayan Kaplan’ın, mensubu olduğu partisinin üyeleri tarafından ağır şekilde eleştirilirken, bu tutum ve davranış karşısında nasıl bir tavır sergileyeceği ise merak konusu olmaya devam ediyor. 

Yalçın Yıldırım / ÖZEL HABER / www.tuzlaistanbul.com