İYİ Parti Tuzla ve İBB Meclis Üyesi Akın Gürkan, İlçe Başkanı Recep Karaot’la birlikte Tuzla’daki mahalle muhtarlarını ziyaret etti.

Yalçın Yıldırım / HABER MERKEZİ 

Tuzla’nın 17 mahallesindeki sorunlar yumak haline gelmiş. Mahallenin sorunlarına ilgi ve alaka yok” diyen Gürkan “Metropol bir ilçede yaşıyoruz deniyor ama bunu göremiyor ve hissedemiyoruz” ifadelerini kullandı.   

İYİ Parti Tuzla İlçe Başkanı Recep Karaot ve Tuzla ve İBB Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Akın Gürkan, Tuzla’nın 17 mahalle muhtarını ziyaret etti. Tuzla’nın mahallelerinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunduklarını söyleyen Akın Gürkan, ziyaretler sonrası gazetemize yaptığı kısa bir değerlendirmede şu ifadeleri kullandı;

Yaptığımız istişareler sonrasında Tuzla’nın mahallelerdeki sorunlar yumak haline gelmiş. İlgi, alaka bakım onarım tamamen yok olmuş. Mahallelerin sıkıntıları hiçbir şekilde giderilmemiş. Metropol bir ilçe de yaşıyoruz ama bunu göremiyoruz” dedi. 

Gürkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Yerel yönetimlerin ilk noktası, demokrasimizin temel taşı, halkın karşısında gördüğü devleti temsil eden ilk mesul kişi olan muhtarlarımızı İYİ Parti İlçe Başkanımız Recep Karaot ile ziyaret ederek, mahallelerin sorunlarını, ihtiyaçlarını ve gelecekte nasıl bir muhtarlık hayal ediyoruzu konuştuk.

İstanbul gibi bir dünya başkentinde yaşayan fakat bunu hissetmeyen Tuzla Halkına, bunu hissettirecek çözüm önerileri üzerinde istişarelerde bulunduk.

Çok verimli geçen bu ziyaretlerde deneyimlerini ve ufuklarını bize açan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Her şey “Vatan” için…”

Haber Merkezi / www.tuzlaistanbul.com