İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Tuzla İYİ Parti Tuzla ilçe başkanı Recep Karaot’tan boşalan koltuğa Opr. Dr. İhsan Önder Albayrak atanarak görevine başladı.

31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde İYİ Parti Tuzla İlçe Başkanı Recep Karaot’un, CHP-İYİ Parti Millet İttifak’ında Tuzla’da kontenjan listesinde yer almasının ardından, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun katılımıyla ilçe başkanlığında yapılan devir teslim programında Recep Karaot’tan bayrağı teslim alan Opr. Dr. İhsan Önder Albayrak, koltuğuna oturdu.

Bizi yakından tanıdıkça gönüllerinizde ve taht kuracağız diyen Albayrak “ Amacım Tuzla’da İYİ Partinin halk tarafından teveccüh gösterilen bir konuma gelmesini sağlamak ve Gönüller’e girebilmektir. Allah’ın izniyle demokrasiyi, güzel ahlakı, sevgi ve saygı dilini önce partimizde sonra Tuzla’da yerleştirmek boynumuzun borcudur. Görevde uzun süreli kalırsak çalmadık kapı, girmedik gönül bırakmayacağız” diyerek adeta Tuzla siyaseti kibar bir beyefendi kişiliğiyle yeni bir yüze kavuşacak.

İhsan Önder Albayrak Kimdir?
1964 Trabzon doğumlu olan Önder Albayrak, İlk orta ve liseyi Trabzon’da bitirdi. 1981 yılında İstanbul Tıp Fakültesini kazandıktan sonra İstanbul’a yerleşen Albayrak, 1991 yılında ilk memuriyet hayatına Ankara Numune Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji ihtisası yaparak başladı.
1997 yılında Gebze Devlet Hastanesine atandıktan sonra, 1998-1999 yıllarında Karamürsel de görevine devam etti.
2000-2004 yılları arasında Gebze Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüttükten sonra, 2004 yılında Pendik Devlet Hastanesine atanarak 2016 yılına kadar burada görevine devam etti.
2016 yılında istifa ederek Pendik’te özel bir hastanede çalışmaya başlayan Albayrak, yaklaşık 19 senedir Tuzla’da ikamet etmekte.