Yalçın Yıldırım / www.tuzlaistanbul.com
Bu milletin huzurlu yaşamasının tek yolu yüksek derecede demokrasiyi işletmekten gelir. Kaliteli bir demokrasiden geçer. Kaliteli bir demokrasiyle kaliteli bir hukukun en üstünlüğü. Kuvvetler ayrılığının en verimli hali liyakat ve kabiliyet bu meselede en iyi uygulanır hal olur. Demokrasinin olmadığı yerde ne liyakat olur, ne kabiliyet olur, ne de siyasi şahsiyet olur.
Biz sürat ile demokrasiden uzaklaşıyoruz. Eksikler vardır ki mutlaka vardır. Çünkü gelişen ve değişen dünyadasın. 90 yıl öncesi gibi değilsin. Fakat eksiği gidermek başka bir şey, yıkmak ve yeniden düzen kurmak başka bir şey. Bunu anlatmak lazım”.

Karaot “Öncelim İmamoğlu”
Birinci önceliğim Ekrem İmamoğlunu. İstanbul’da kazandırmak. İkinci önceliğim, olmazsa olmazım benim çoluk çocuğum Allah ömür verirse burada yaşayacak. Biz burada hayatımızı devam edeceğiz. 26 yıldır fitne saltanatını ve haram saltanatını sonlandırmak için üzerime düşen görevi yapacağım.

“Salim Bey’i eski tanıyorum”
CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı Salim Gürsoy bey’i ilk ülkü ocakları başkanlığım zamanında tanıdım. Kendisi Tuzla’da Anavatan Partisi İlçe Başkanı idi. Tabi kendisi o zaman genç dinamikti. O zaman Türkiye’nin en büyük partisinin yani iktidar partisi ilçe başkanıydı. O zaman biz Ülkü Ocakları ile birlikte MHP’nin siyasi faaliyetlerini de yürütüyordum ben. Şifa ve Mimarsinan Mahallesinde MHP’nin ilçe başkanlığı görevini de yapıyordum. Tanışmamız kısa bir sohbet etmemiz o anlarda olmuştu.
“Tuzla’ya çok katkısı olmuştur”
Mesela Salim bey’in Tuzla’ya kattığı şeyler vardır bunları bilmek lazım. Şifa Karakolunun yapılışının birinci sebebidir Salim Gürsoy. İçmelere Devlet Hastanesinin gelmesinin yine birinci sebebidir. İktidar partisinin imkanlarıyla getirilebilecek birçok şeyi getirmiştir. Vergi Dairesinden tutun, karakolundan, hastanesine kadar getirtmek için mücadele etmiş ve getirmiştir. Partisinin tasviye olması ile birlikte siyasi bir tercih kullanmıştır. CHP’ye geçmiştir. Talip olmuştur seçilememiştir. Seçilmiş meclis üyesi olmuştur.
İYİ Parti Tuzla’da Salim Bey’e büyük bir şans getirdi
Bazen siyasette beklemediğin anda sana bir şans doğar.  İşte Salim Bey’in uzun süren siyasetteki hayatında belki en şanslı dönemi. Çünkü 2 partili bir sisteme getirenlerin Salim bey’e getirdiği bir şans bu. O da İYİ Parti’nin bu tarafta değil de Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak’ı Salim Bey’e büyük bir şans getirmiştir. Umut ediyorum Tuzla için iyi olacaktır.