İYİ Parti Tuzla İlçe Teşkilatında yaşanan ‘İkiz Üye Skandalı’ndan sonra Genel Merkez tarafından görevden alınan ilçe başkanı İhsan Önder Albayrak’ın, 24 saat geçmeden il başkanı Bugra Kavuncu, tarafından tekrar görevine atanması kafaları karıştırmaya devam ediyor.

İYİ Parti Tuzla’da neler olmuştu?

İYİ Parti Tuzla İlçe Teşkilatının 2021 Kasım Aralık ayı içerisinde 6 yüz kişiye yakın vatandaşın bilgilerine ulaşıp illegal üye yapıldığı iddiası üzerine teşkilat başkanı, ilçe sekreteri ve onlarca mahalle başkanı tepki gösterip görevlerinden istifa etmişti.

İlçe başkanı Önder Albayrak açıklama yapmıştı!

İYİ Parti Tuzla İlçe Başkanlığında yaşanan istifalarla ilgili İlçe Başkanı Albayrak, “İlçede istifa yok. Divan Kurulu’nda değişiklik oldu. Yeterli ve başarılı olmadıklarından dolayı görünen lüzum üzerine isimlerde değişiklik yaptık. Yeni isimler yine yönetimin içinden seçildi…” şeklinde ifade ederek bir açıklama yapmıştı.

Teşkilat Başkanı Metin Reis:
“İlçe başkanı hukuksuz işler yapıyor!”

Geçtiğimiz ay içerisinde “İlçe Başkanı hukuksuz işler yapıyor” diyerek skandal sözler sarf etmiş, ilçe başkanı ve ekibi hakkında açıklamalarda bulunmuştu. 

Yaptığı değerlendirmede “İlçe Başkanı doğruyu söylemiyor. Ben partinin kurucularındanım. Divanda değişiklik falan yok. İlçe Başkanı’nın hukuksuz işlerinden dolayı istifa ettim. Bu hukuksuzluğu Genel Merkeze dilekçe ile ilettim. Benimle birlikte, İlçe Sekreteri Fahrullah Demirer, Mahalli İdareler Başkanı Tahsin Çakmak ve bütün mahalle başkanları tepki göstererek görevlerinden istifa etti…” ifadeleri kullanmıştı. 

Nedir bu ikiz üyelik meselesi?  

İYİ Parti Genel Merkez ve İstanbul İl Başkanlığının vatandaşa yönelik 2021 Aralık ayı içerisinde yaptığı ‘Üye’ çalışmaları sonrasında, İlçe Başkanı İhsan Önder Albayrak’ın, yüzlerce kişinin özel bilgilerine ulaşıp, partiye illegal üye yaptığı ortaya çıkmış ve parti teşkilatı istifasını istenmişti.  

2021 Aralık ayında yapılan yüzlerce üye silindi! 

İYİ Parti Genel Merkez ve İstanbul İl Başkanlığında yapılan incelemelerin ardından, geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde ilçe başkanlığının “2021 tarihinde Aralık ayı içerisinde yaptığı üyelerin tamamının üyeliklerini silerek fes” etmişti. Şikâyetler üzerine, ilçe başkanı ve ekibinin istifası istenmiş ve geçtiğimiz günlerde de görevden alınmıştı. 

İYİ Parti Ankara Genel Merkez yetkilileri tarafından görevden alınmasının ardından sosyal medya hesaplarından “Ailemi unuttum, özel hayatımı unuttum. Sosyal hayatımı unuttum. İYİ Partinin aktif bir üyesi olarak ve sade bir vatandaş olarak görevime devam edeceğim” diyerek görevinden istifa ettiği mesajı paylaşan ilçe başkanı İhsan Önder Albayrak’ın, "28 aylık görev bu süresi içerisinde 4 defa istifa ettiği ve her istifası sonrasında göreve tekrar döndüğü" gelen bilgiler arasında. 

Son olarak önceki gün İstanbul İl başkanı Bugra Kavuncu, tarafından istifasının kabul edilmediği mesajı paylaşan Albayrak’ın, beşinci kez göreve atanması tepki çekmeye devam ediyor.  

Yalçın Yıldırım / Haber Merkezi / www:tuzlaistanbul.com