www.tuzlaistanbul.com /ÖZEL HABER 

İYİ Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesi Akın Gürkan, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve ekibinin Tuzla’da faaliyet gösteren birkaç firmaya özel uygulamalar yapıldığını iddia ederek kanunsuz ve uygunsuz işler yaptığını öne sürdü. Gürkan “Başkan Yazıcı ve ekibi Tuzla’da yaptıkları uygulamalarla suçun kralını işliyor. En kısa zamanda haklarında suç duyurunda bulunacağız” diyerek adeta iktidarı topa tuttu. 

İYİ Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesi Akın Gürkan, bir süre önce Tuzla Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen Ocak Ayı görüşmelerinde, “Tuzla’daki Kamu Park Alanlarını özel şahıslara kanunsuz kullandırıldığını” iddia ettiği alanlar ile ilgili iddialarda bulunmuş ve soru önergelerine cevaplar istemişti.

Başkan Şadi Yazıcı’nın istediği sorulara cevap vermediğini ve Tuzla Belediye Meclisinde gerçekleşen görüşmeler sonrasında belediye yetkililerin halen daha bu alanlara müdahale etmediğini söyleyen İYİ Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesi Akın Gürkan, yaptığı açıklamayla “Başkan Yazıcı ve ekibinin yaptığı uygulamalarla kanunları hiçe saydığını” söyledi. 

Gürkan “Apartmandan bozma okul binası”
Sözlerinde devam eden Gürkan “Tuzla’da eğitim adı altında ticaret faaliyet göstereceksiniz. Apartmandan bozma binayı okula çevireceksiniz. Özel okul açacaksınız. Doğru düzgün girişi yok. Çıkışı yok. Bir metrelik kaldırımdan öğrenciyi içeriye sokmaya çalışıyorsunuz. Oto Parkı yok. Parkı yok. Toplanma alanı yok. Caddenin ortası. Vızır vızır arabalar geçiyor. Milli Eğitim Müdürlüğü de böyle apartmandan bozma okul binasına nasıl ruhsat veriyor, benim aklım almıyor. Ahbap çavuş ilişkisinde bu işler oluyor, demek ki, bunun başka bir izahı olamaz” dedi.