Orhanlı Mahalle Muhtarı Ayhan Tokgöz, Sosyal Medya üzerinden yaptığı açıklamayla mahallesinde bulunan kanalizasyonlara “kimliği belirsiz kişilerce kimyasal madde döküldüğünü ve kokunun mahalleye iyice yayıldığını” belirtti.

Tokgöz “İnsana saygı duymayan içinde hayvan sevgisi olmayan çevresini doğasını kirleten kanalizasyona kimyasal atık döken mahallemizde  nefes almamızı yok eden kötü kokukalara vesile olan  hangi işletme hangi firma hangi kişi sözüm sana er yada geç yakalanacaksın ve yakalandığında kanunlar çerçevesinde en ağır şekilde cezalandırılman adına ne gerekiyorsa şahsım ve mahallem adına gerekeni yapacağım.” Şeklinde açıklama yaparak tepki gösterdi.

İYİ Parti Tuzla ilçe başkanlığı “Yetkilileri göreve davet ediyoruz”

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Tuzla İlçe Başkanı İhsan Önder Albayrak ve İYİ Parti İBB ve Tuzla Meclis Üyesi Akın Gürkan “Orhanlı Mahalle Muhtarı Ayhan Tokgöz’ün, serzenişine kayıtsız kalamayız. Soluduğumuz havamızı kirletenlerin bir an önce yakalanarak en ağır cezai işlemlerin yapılmasını istiyoruz.”

“Bu olayın peşini bırakmayacağız”

“Neslimizi tehdit eden bu tip kendini bilmez kişiler sayesinde tüm tabiat-doğa, bitki örtüsü, yer altı su kaynaklarımız, hayvanlarımız, soluduğumuz havamız insanlık tehdit altında. Tüm dünya çevre kirliliği, küresel ısınma ve bunların getirisi salgın hastalıklarla mücadele ederken Tuzlamızda olan işe bakın. İlgili tüm kurumları konu ile ilgili olarak göreve davet ediyorum. İYİ Parti Tuzla İlçe Başkanlığı olarak bu olayın peşini bırakmayacağımızı, sonuna kadar takipçisi olacağımızı buradan da bir kez daha bildiriyoruz.” 

Yalçın Yıldırım / ÖZEL HABER / www.tuzlaistanbul.com