Tuzla Postahane ve Cami Mahallesi’nde yaşanan “Trafik ve Otopark Sorunu” nihayet Tuzla Belediye meclisine taşındı. 

Tuzla Belediye Meclisi Haziran Ayı meclis görüşmelerinde söz alan İYİ Parti Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi ve aynı zamanda Grup Başkan Vekili Akın Gürkan, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı. 

İYİ Partili Gürkan, “Tuzlamızın şu an için yaşadığı en ağır problem, hemen hemen her mahalleye sirayet etmiş olan trafik problemleridir. Tüm mahallelerimizin trafik problemleri artık, Tuzlalıların içinden çıkılmaz ağır bir problemi olarak karşımıza her dakika çıkmaktadır” dedi.  

İşte Akın Gürkan’ın o konuşması: 

Hele ki 5-11 Haziran tarihleri arasında kutlanan Çevre Haftasında bu konu daha da farklı bir anlam, daha da büyük bir önem taşımaktadır. Ama biz her ne kadar gündeme getirsek de dikkat çekmeye çalışsak da memlekette gündem ne yazık ki bunlara gelemiyor. Gündem sürekli başka başka şeylerle sürekli meşgul. Esasa bir türlü gelemiyoruz.”

Postane ve Cami Mahallemizde
trafik ve otopark yükü çok ağır 

Postane ve Cami Mahallelerimiz de trafik yükü olarak çok ağır olan mahallerimizden ikisi. Fakat bu iki mahallemizin kullanabileceği 734 araçlık bir yer altı otoparkı var. Fakat ne hikmetse sağı, solu, her tarafı, kaldırımlar, yol kenarları, araçlarla dolu.” “Hatta 3562 parsel ile 4681 parsellerin önündeki park alanı, Kılıç Caddesi, Çağrı sokak kesişişindeki park alanı, bölgedeki tüm ara sokaklar tamamen araçların gayrı nizami olarak çektiği otopark alanları olarak kullanılırken, “734 araçlık yer altı otoparkı ne yazık ki boş…” 

"Mahalle halkı kapılarının önüne, bahçelerine, çocuk parkı olarak ayrılmış alanlara park edilen araçlardan yılmış usanmış durumda. Buralara kendi imkânları ile temin edip döşettikleri bordürler de sökülüp yine araçların buralara park yapmaları sinirleri iyice germiş durumda."

"Ayrıca 40 Pafta dediğimiz Kale kapı ve sahil bandında cadde ve sokaklarda durum tam bir keşmekeşlik, yayalar buralarda yürürken tam bir engelli koşudaki gibi zıplaya atlaya, bebek arabalarını hoplata zıplata yürümek durumunda kalmakta. İlgili cadde ve sokaklar belediyenin yetkili organlarınca gezilmeli ve buralarda bir düzen, bir nizam sağlanmalı. Bu cadde ve sokaklara yapılan granit küp taş kaplamalar bazı yerlerde çökmüş, bazı yerlerde kazılmış ve onarılmamış yerler var. Bu cadde ve sokaklar gezilmeli, granit küptaş üstelik ebatlı ki bu imalat çok pahalı bir imalat, buralar tespit edilip onarılmalı, yapılmadığı takdirde yapılan bunca yapılmış işe, emeğe de yazık olmakta.” Diyerek sözlerini tamamladı.” 

Haber Merkezi / Yalçın Yıldırım / www.tuzlaistanbul.com /