Milliyetçi Hareket Partisi Tuzla İlçe Başkanlığı 10 Ağustos 2023 Perşembe günü 12’inci Olağan İlçe Kongresini Şifa Mahallesi Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

Yalçın YILDIRIM / www.tuzlaistanbul.com 

Kongreye, MHP MYK Üyesi Nevzat Ünlütürk, MHP İstanbul İl Yönetim Kurul Üyesi Tamer Çakıroğlu, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Talha Tayfur, BBP Tuzla İlçe Başkanı Cüneyt Şahin, Tuzla Ülkü Ocakları Başkanı Halit Yıldırım, MHP Tuzla Belediye Meclis Üyeleri Ferhat Altunkaynak, Volkan Beşiroğlu, MHP İstanbul Milletvekili Adayı Suat Altunkaynak, eski ilçe başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda partili katıldı.

Kongre, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Divan Başkanlığını, MHP MYK Üyesi Nevzat Ünlütürk, Başkan Yardımcılığını MHP İstanbul İl Yönetim Kurul Üyesi Tamer Çakıroğlu, Katip Üye İbrahim Doruk ve Hacı Ay, yaparken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, mesajı okundu.

Faaliyet ve Mali raporların okunması ve ibrası sonrası, ilçe Başkanı Aslan Ali Baş, kongrede yaptığı konuşmada  “Şimdi tekrar Bismillah deme zamanı. Bütün yaşanmışlıkları bir kenara bırakıp dirilme, ayağa kalkma zamanı. Yine beraber olacağız, birlikte davamıza hizmet edeceğiz. Her biriniz bizler için önemli ve değerlisiniz.” diyerek, teşkilat mensuplarına birlik ve beraberlik mesajları verdi.

İlçe Başkanı Aslan Ali Baş, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Kıymetli Divan Üyeleri, Değerli İl Yöneticilerimiz, Tuzlamızın Kıymetli Stk Başkanları, Değerli Muhtarlarımız, Basınımızın Güzide Temsilcileri, Cesaret, Haysiyet Numunesi, Fedakar Ülküdaşlarım, Tuzla İlçe Başkanlığımızın 12. Olağan kongresine hoş geldiniz, şeref verdiniz…”

Kurultaylar arınma, yenilenme, planlama ve tekrar yola revan olmanın başlangıç günleridir. 326 gündür izledik, baktık, durulduk, coştuk ve bugün kurultay günümüz. Bugün yenileneceğiz, bugün dirileceğiz, bugün tekrar yolumuza daha bir kuvvet, daha bir istek, daha bir aşk ile devam edeceğiz.

Evet, 326 gün önce 19 Eylül 2022 tarihinde İl Başkanımızın taktirleri ile şehitlerimizin maneviyatına, Genel Başkanımızın emanetine sahip çıkmak adına göreve başladık. 326 gündür teşkilatımızın hem vicdanlarda hem de kamuoyu nezdinde başarılı olması için gayret gösterdik.

Bazen hedeflerimize ulaştık, bazen ulaşamadık. Kimi zaman coşkulu, kimi zaman hissiz olduk. Bazen kırdık, bazen kırıldık, bazen de samimiyetimizle birbirimize sarıldık.

Eminim ki her birimiz kırarken de davamızın bir adım ileri taşınması için refleks gösterdik. Çünkü biliyorum ki her birimiz şehitlerimizin emaneti bayrağı bir üst seviyeye taşımanın gayretindeyiz.

Ve yine biliyorum ki her birimiz şahsi ikbal ve istikballerimizi omuzlarımızdan ayaklar altına almış dava adamlarıyız.

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Tuzla da atılan tohum, toprakla buluşmuş, yeşermiş, filiz vermiş ve 2023 yılına geldiğimizde her birimizin gayreti, feragatı ve adanmışlığıyla ağaçlarımızın kökleri tüm mahallelerimize uzanıp Tuzlayı sarmıştır.

326 gündür ağacın kurumaması için gayret gösterdik.
Şimdi yenilenme zamanı

Şimdi tekrar Bismillah deme zamanı. Bütün yaşanmışlıkları bir kenara bırakıp dirilme, ayağa kalkma zamanı

Bu kutlu yolculukta; hiçbir şeyden korkmadan, yılgınlığa kapılmadan, yorulmadan, durmadan her engeli aşarak sonuna kadar yürüyeceğiz.

Değerli Ülküdaşlarım,

İlk görev günümüzden bugüne dek bizlere omuz veren, yılmadan yorulmadan bıkmadan çaba gösteren her bir ülküdaşıma teşekkür ederim.

Yeni yönetimimizde görev alamayan kardeşlerime teşekkür ederim. Emekleri, emsalsiz çabaları, emsalsiz adanmışlıkları için her birine minnettarım.

Yine beraber olacağız, birlikte davamıza hizmet edeceğiz.

Her biriniz bizler için önemli ve değerlisiniz.

Yeni görev alan ülküdaşlarıma da hayırlı olsun dileklerimi şimdiden iletiyorum. Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin. Kurultayımıza katılarak bizleri onurlandıran Ülküdaşlarıma ve bizleri yalnız bırakmayan Tuzlamızın kıymetlileri her birinize teşekkür ediyorum. Allah bizlere güç kuvvet versin, Allah bizleri utandırmasın Sağ olun, var olun Allah’a Emanet Olun…” ifadelerini kullandı. 

Tuzla İstanbul Gazetesi / www.tuzlaistanbul.com / Haber Merkezi