31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim öncesi partilerin adaylarını belirlemesinin ardından, Belediye Meclis listelerini belirleyerek, Seçim Kuruluna verme hazırlığında iken, MHP Tuzla’da sıralama krizinin devam etti gelen bilgiler arasında.
31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere katılacak siyasi partiler akşam 17.00'ye kadar seçim kurullarına bildirecekleri aday listelerine son şekillerini verirken, belediye başkan adayları ve belediye meclis üyeleri için meraklı bekleyiş sürüyor.
AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı kapsamında Tuzla’da listeleri birlikte yapacağı bilgisini sizinle daha önce paylaşmıştık. Ancak yapılan istişarelerde MHP Tuzla İlçe teşkilatına verilen liste sıralaması krize neden olduğu ve listelerin dışına çıkılması durumunda emre itaatsizlik olarak nitelendirileceği öğrenildi.

MHP Tuzla’da hangi sırada olacak? Volkan Beşiroğlu 8’inci sırada mı?

MHP Tuzla eski ilçe başkanı ve MHP Tuzla Belediye Başkan Aday adayı Volkan Beşiroğlu’nun meclis üyesi sıralamasında 8’inci sırada olduğu iddiası, ülkücü camiada büyük rahatsızlık yarattığı gelen bilgiler arasında.
MHP Tuzla İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek, MHP Tuzla Belediye Başkan Aday adayı Volkan Beşiroğlu, siyasi çalışmalarının ardından Tuzla ilçesinde Cumhur İttifak’ı kapsamında belediye başkan aday adaylığı geri çekilmişti.

MHP Tuzla listenin hangi sırasında?
MHP Tuzla İlçe Teşkilatı Tuzla Belediyesi Meclis üyesi listelerinde 8, 16, 24 ve 32’inci sıralarında yer bulduğu iddia edildi.