MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer ile ilçe başkanlığında yaptığımız görüşmede gazetemize özel açıklamalarda bulunan Erdem Doğruer “Yakın bir zamanda yapılacak olan ilçe başkanlığı kongrede yeniden adayım. Tuzla’da benim bildiğim bir aday yok” dedi.

ÖZEL HABER / Yalçın Yıldırım / www.tuzlaistanbul.com

Son zamanlarda eleştirilerin odağında olan MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, Tuzla İstanbul Gazetesi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Yalçın Yıldırım’a açıklamalarda bulundu.

İşte Doğruer ile yapılan o görüşmeden sadece birkaç detay:

İlçe Başkanı Erdem Doğruer, son zamanlarda MHP Tuzla Teşkilatının ve İlçe Başkanlığını eleştirilerin içine çekmeye çalışsalar da bizler uzak durmaya çalışıyoruz. MHP Tuzla İlçe Başkanlığına, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Edip Semih Yalçın Bey’in vermiş olduğu direktifler doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. MHP’de şu an için herhangi bir kongre tarihi belirli değil ama 2020 Ocak Ay’ının sonuna kadar bir kongre tarihi verilecek. MHP Tuzla olarak çalışmalarımıza bu yönde devam ediyoruz.”

“AMACIMIZA ULAŞTIK”
Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde bir program yapmıştık. Programımızın erken başlaması üzerine bazı aksaklıklar sıkıntılar tabi ki oldu. Biz bu geceden anlımızın akıyla çıkmışızdır.  Neticede amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz. Seçimden hemen sonra yaptığımız bu program ile bir sinerji oluşturmak istedik ve 2020 bütçesi ile ilgilide çalışmamızı yaptık. Allah’a hamt olsun bu sinerji yi de yarattık. MHP Tuzla’da bu noktada bir kenetlenme oldu. Kongre süreçlerinde böyle programlar bilindiği gibi büyük bir risktir. Bütün teşkilat mensuplarımız var gücüyle çalışmıştır. Tuzla Ocak Başkanımızda yeni atanmasına rağmen ekibiyle bizlere tam destek vermiştir. Birlikte güzel bir sonuç aldığımıza inanıyoruz. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.”  

“KONGRE DE ADAYIM”
“Tuzla’da bu bayrağı taşıyacak yüzlerce arkadaş var. Şu anda ilçe başkanlığına bir aday olduğunu düşünmüyorum. Ocak ayının sonuna kadar kongre tarihinin verilmesini bekliyoruz. Genel merkezimizin aldığı kararlar başımızın üstündedir. Mevcut MHP Tuzla İlçe Başkanı olarak kongrede adayım ve kazanmak içinde elimden gelen bütün gayreti göstereceğim.”

“TEŞKİLAT VE KADIN KOLLARI BAŞKANLARINI
GÖREVDEN BEN ALDIM”
“MHP Tuzla Teşkilat Başkanı Aslan Ali Baş ve Kadın Kolları Başkanı Demet Gültürk arkadaşımız görevlerinden istifa ettiler. Daha doğrusu görevden ben aldım. Şu anda görevlerini yürütmüyorlar. Bu konu ile ilgili kendileriyle görüşürseniz mutlaka size bir açıklama yapacaklardır. Önümüzdeki süreç neyi gösterir bilemem ama ben MHP Tuzla ilçe başkanlığına şu ana kadar aday olan birini duymadım. Varsa da arkadaşlarımız kendileri çıkar açıklar. Teşkilatımızda şu anda bir boşluk söz konusu değil. Kongre sürecine kadar İl başkanımızın direktifleri doğrultusunda İlçe başkanı olarak Teşkilat başkanı ve Kadın Kolları olarak o güne kadar devam edeceğiz. Masalarımız doludur. Meclis üyelerimizin de desteğini alarak bu süreci mahalle başkanlarımızla götüreceğiz.” dedi.   

MHP Tuzla Teşkilat Başkanı Aslan Ali Baş ve Kadın Kolları Başkanı Demet Gültürk istifa mı etti? Yoksa görevden mi alındılar? Bunu bir sonraki haberimizde detaylarıyla okuyabilirsiniz...