Tuzlalı Balıkçılar tarafından kurulan Tuzla Su Ürünleri Kooperatifinde, son 3 yılda yaşanan büyük değişime siyasi parti temsilcileri ve STK’lardan büyük destek.

Yalçın Yıldırım / www.tuzlaistanbul.com 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, MYK Üyeleri Nevzat Ünlütürk ve Şahin Gürz, Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Tamer Çakıroğlu ve Balıkçı Barınağında bulunan balıkçıları ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi alış verişinde bulundular.

‘MHP Kurmayları Tuzla Balıkçı Barınağında’

Tuzla Balıkçı Barınağında gerçekleşen ziyarete, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, MYK Üyesi Nevzat Ünlütürk’ MYK Üyesi Şahin Gürz, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hakan Arslan, MHP İl Başkan Yardımcısı Alpi Diş Yönetim Kurul Başkanı Murat Şahin, MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, MHP Pendik İlçe Başkanı Yalçın Çolak, Tuzla Ülkü Ocakları Başkanı Burhan Bektaş, MHP Üst Kurul Üyesi Hakan Çeçen, MHP Üst Kurul Üyesi Emrah Demet, bölge başkanları ve misafirler eşlik etti.

“Tuzlalı balıkçılarımızı tebrik ediyoruz”

Türkiye’nin, balıkçılık sektöründe 1 numara olduğunu söyleyen MHP’li Ulvi Yönter, “Ülkemiz genelinde balıkçılarımızın, balıkçılık sektöründe yaptığı çalışmaları takip etmekteyiz. Anadolu’dan, İstanbul’un girişi Tuzla ilçesinin bir balıkçı kasabası olması ve mirasçılarının da bu mesleğe ciddi katkı sağladıklarını görmekteyiz. Tuzlalı Balıkçılarımıza ve Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi yönetimine yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. En kısa zamanda sizleri tekrar ziyaret edeceğim” dedi.

Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Tamer Çakıroğlu, yaptığı kısa değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

Tuzla Balıkçı Barınağımız, İstanbul’un, Marmara bölgesinin en kapsamlı balık çıkartma noktasıdır. Tuzla sahili en geniş balık avı yeridir. Bu özelliğinden dolayı olta balıkçıları tarafından en sevilen balık avı yerlerinin başında gelmektedir. Özellikle balık türleri olarak lüfer ve palamut avı yapmak mümkündür. Ayrıca boğazın şiddetli akıntısından uzak olan Tuzla, Levrek, ekşina, sarıkanat, çinekop, lüfer, kalkan, minakop, istavrit, mezgit ve zargana balıklarını avlayabilirsiniz” diyerek MHP’li yöneticilere de, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.