31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimleri yaklaşırken AK Parti Tuzla’da, belediye başkan aday adayı müracatları devam eiyor.  

Sanayici ve İş İnsanı eski AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Tuzla Belediye Başkan Aday Adaylığı Müracaat Dosyasını, Annesinin Ani Vefatı Dolayısıyla Vekâleten SKM Başkanı Nuri Özyavuz, İlçe Başkanı Talha Tayfur’a teslim etti.

Önceki gün annesini kaybeden Murat Demir’in, aday adaylık başvurusunu SKM Başkanı Nuri Özyavuz vekaleten gerçekleştirdi. Nuri Özyavuz, yaptığı açıklamada Murat Demir’in annesinin vefatından dolayı çok üzgün olduklarını belirterek, "Sürecin yarın sona ereceğinden dolayı vekaleten evraklarını tamamlayarak ilçe başkanımıza teslim ettik. Sürecin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz" dedi.

Murat Demir Kimdir?

Murat Demir, 15 Ocak 1972 yılında İstanbul'da doğdu. 

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra; Güven Kepçe Makine İç ve Dış Limited Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, AK Parti Tuzla İlçe Başkan Yardımcılığı, Mali İşler, Ekonomi işleri ve AK Parti Tuzla Yerel Yönetimler Birim Başkanı olarak görev yaptı. 

26. Dönem AK Parti Kastamonu Milletvekili seçilen Demir, Tuzla Spor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliği, Kastamonu Kalkınma Vakfı Yürütme Kurulu Üyeliği, (KASİAD) Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 

Murat Demir, orta düzeyde İngilizce bilmekte olup, evli ve dört çocuk babasıdır.