Trabzonspor taraftarı, şampiyonluk iddiasıyla girilmeyen sezonda şampiyonluğa oynayan bir takım yaratan hocaları Ünal Karaman'ın bir anda görevden alınmasının yankısı sürüyor.
Odatv, Karaman'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile arasının iyi olduğunu, ailecek görüştüklerini okuyucularına duyurmuştu.

Ünal Karaman’ın gönderilmesi kararının arkasındaki ismin ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak olduğu dile getirilmişti.

Trabzonspor yönetiminin Bakan Albayrak'a yakın isimlerden olduğu biliniyordu. Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp ile Berat Albayrak'ın yakın ilişki içinde olduğu haberleri yerel medyada da yazılmıştı.

Söz konusu iddialar arasında dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu bile tarafını belli ederek, “#TrabzonSeninleBeratAlbayrak” etiketini kullanarak bir tweet attı. Zorluoğlu o paylaşımında, “Başka #Trabzonspor yok... Her zaman olduğu gibi, #Yanyana duracağız. Sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Etiket içerisinde ise tartışmanın troller tarafından büyütüldüğünü anlatan bir infografik de hazırlanarak paylaşıldı. İnfografikte kavganın sorumlusunun Fenerbahçe olarak gösterilmesi ise dikkat çekti.
Kaynak/ODATV