K Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul seçimleriyle ilgili CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti. 23 Haziran'da demokrasinin kazandığını ve milli iradenin berrak şekilde tecelli ettiğini söyleyen Çelik, seçim sonuçlarını önümüzdeki günlerde etraflı biçimde değerlendirileceğini ifade etti.

Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada İstanbul seçimlerinde sonucun net biçimde ortaya çıktığını ve millet iradesinin tecelli ettiğini söyledi. Seçim sonuçlarını toplanan MYK'dan başlayarak etraflıca değerlendirileceğini anlatan Çelik, Cumhur İttifakı'nın 31 Mart'ta ülke genelinde büyük bir başarıya imza attıklarını söyledi.

İşte Çelik'in açıklamalarından bazı satır başları: 

"Başkan adayımız, genel başkanlığımızı, Meclis Başkanlığı yapmış sayın Binali Bey büyük gayret gösterdiler. İstanbul halkı sevecen ve projelerini öne çıkaran kimliğini bir kez daha gördü. Kendisine teşekkürü borç biliyoruz. Sayın Devlet Bahçeli ve MHP teşkilatlarına, kampanyaya katılan genel başkan yardımcılarına, milletvekillerine ve teşkilatımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Seçim öncesi provokatif yayınlar yapıldı, seçimde sıkıntılar olacak dendi. Bu sıkıntıların hiçbiri gerçekleşmedi. Bu çerçevede güvenlik güçlerine, avukat arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Teşkilatlarımız göz bebeğimizdir. Her ilçede ana kademede kadın, gençlik kollarındaki bütün kardeşlerimizin yüksek performansla çalıştıklarını gördük. Buradan sevgi ve selamlarımızı gönderiyoruz.

"Sayın Cumhurbaşkanımız iyi işlerin arkasında duracaktır"

YSK süreci başarıyla yönetmiştir. YSK temsilcilerine de teşekkürü borç biliyoruz. Yaz dönemi çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Büyükşehir belediye meclis üyelerimiz yüksek bir gayretle çalışacaklardır. Tabii İstanbul'da yapılan her iyi işin arkasında genel başkanımızın, Cumhurbaşkanımızın desteği ve himayesi olacağından kimsenin şüphesi olmasın. Milletin iradesinin tayin ediciliği ile yolumuzu bulmamız en büyük gücümüz olan bir kaynak olmaya devam ediyor. Bu aziz millet demokrasiyi büyük bedellerle elde etmiştir. Her seferinde bunu güçlendirmektedir. Demokrasi bedel isteyen bir kazanım. Milli iradenin herkes tarafından saygıyla selamlanması Türkiye'nin en büyük gücüdür. Bunu titizlikle güçlendirmeye devam edeceğiz.
Kaynak/İnternethaber