İstifadan dolayı acil toplantı talep eden Yönetim Kurulu Üyeleri, yapılan toplantıda işlerinin yoğunluğundan dolayı kulüp başkanlığından istifa eden Ömer Yılmaz’ın yerine, yönetim kurulu üyesi İbrahim Şahin’i oy çokluğu ile kulübün yeni başkanı olarak seçti.

Pendikgücü Spor Kulübünün yeni başkanı İbrahim Şahin yaptığı açıklamalarda ise şunları söyledi.

“Yaklaşık 8 yıla yakındır Pendik’te, gençlerimizi Türk sporuna kazandırma adına önemli çalışmaları ve başarıları olan kulübümüzün, geleceği adına alınmış çok önemli bir kararla Kulüp Başkanlığına getirildim. İlk olarak bu kararın, tüm spor camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Öncelikle bana güvenen bana bu görevi laik gören yönetim kurulu üye arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu güne kadar Pendik ilçemizin sporuna kulübümüzün başkanı olarak görev yapan değerli arkadaşım cefakar başkanımız Ömer Yılmaz’a yapmış olduğu başarılı görevlerinden dolayı teşekkürü borç biliriz. Dün olduğu gibi bundan sonrada Ömer Yılmaz Başkanımızın bilgi ve becerilerinden istifade etmeye devam edeceğiz.

Pendikgücü spor kulübümüz için açılan bu yeni dönemde yönetim kurulu arkadaşlarımla yeni görev anlayışıyla altyapıda bulunan yaklaşık üç yüz lisanslı sporcuyu ve yeni gelecek gençlerimizi iyi bir süreçten geçirip Türk sporuna kazandırmaya daha kararlı bir şekilde yeni heyecanla şevkle devam edeceğiz. Amacımız bu zor dönemde, Pendik’te bulunan gençlerimize sahip çıkarak onları sağlıklı bir birey olarak yetiştirip Pendik ilçemizin sporuna hizmet ettirmektir."

"PENDİK BELEDİYE BAŞKANIMIZ ALT YAPI SPORLARI İÇİN BİR ŞANS"

Yaptığı açıklamada son olarak Pendik Belediyesi’nin  altyapı sporlarına verdiği desteğe de değinen Şahin, açıklamasını şu sözlerle bitirdi.

”Pendik’te ki amatör spor kulüpleri olarak Pendik ilçemizin alt yapı sporuna büyük önem gösteren özellikle amatör spor kulüplerimize her türlü desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Kenan Şahin ve ekibine minnetlerimizi sunarız. Sayın başkanımızı ve ekibini Pendik’te alt yapı sporu için bir şans olarak görüyor, bu güne kadar verdiği ve vereceği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle alınan kararın hayırlı olmasını temenni ederek en içten dileklerimle saygılarımı sunarım."