Tuzla’da bir restoranda gerçekleşen Tuzla Kanaat Önderleri Buluşması’nda Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, STK’lardan sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mahmut Kılıç, Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanı Resul Kılıç, DP Tuzla İlçe Başkanı Yaşar Taşkıran, ADD Tuzla Şube Başkanı Şengül Özpagada, Mahalle muhtarları ve Tuzla’daki STK Temsilcileri ve partililer katıldı.

Yalçın YILDIRIM / www.tuzlaistanbul.com / HABER MERKEZİ

Kanaat Önderleri buluşmasında bir açıklama yapan Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanı Resul Kılıç yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

Çok değerli STK temsilcileri, dernek başkanlarımız, kıymetli muhtarlarımız, basınımızın güzide temsilcileri, güvenliğimizi sağlayan emniyet mensuplarımız Tuzlamıza değer katan dernek başkanları hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bugün burada sizlerle birlikte olmak bizim için de çok önemliydi. Saadet Partisi Tuzla Teşkilatları olarak yıllardan beri çalışmalarımızı aralıksız yapıyoruz. Yine bu çalışmalarımızın içinde özellikle Tuzlamamızın sorunlarını gitmiş olduğumuz, gerek muhtarlarımız gerekse STK başkanlarımızla gerek dernek başkanlarımızla ülkemizin sorunlarını problemlerini konuşuyor çözüm önerilerimizi anlatıyoruz.

Bu çalışmayı biz yıllardan beri gerçekleştiriyoruz. Ayrıca 10 yıl önce başlatmış olduğumuz ‘komşuluk ayı’ noktasında da 1 Ocak- 31 Ocak tarihleri arasında Tuzla'daki komşularımızı ziyaret ediyoruz. Bu açıkçası bu senede her ev komşumuz noktasında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hepimiz Anadolu'dan geldik. Anadolu kültürümüzde komşuluk ilişkilerimiz çok önemlidir, çok değerlidir. Fakat metropol şehirlerde bu ilişkilerimiz her geçen gün sekteye uğruyor ve kopma noktasına doğru gidiyor. İşte 10 yıl önce bu çalışmayı böyle başlatmış olduk. Diğer birkaç siyasi partimiz de bu çalışmalarda katılmışlar çok hoşunuza gitti. Önemli olan komşuluk ilişkilerini her ortamda yukarıya çıkarma noktasında çalışmalarınızı yapmaktayız. Efendimizin buyurduğu gibi “komşusu açken tok yatan bizden değildir”, “komşu komşunun külüne muhtaçtır” diyen atalarımıza hem İslami hem de insanca sorumluluklarımız var.”

Yaptığımız saha çalışmalarımızda kendi komşusundan haberi olmayan insanlarla karşı karşıyayız. Bu da bizi üzüyor ama buradan hem STK başkanlarımız hem dernek başkanlarımız muhtarlarımız buradayken Bu sadece bir aya sığacak bir çalışma değil her ortamda komşuluk ilişkilerine değer vermemiz gerekiyor. Çalışmalarımızı yaparken dokunduğumuz her kesimin, öğretmeninden öğrencisine, işletme sahibinden çalışanına, ev kadınından aile reisine kadar büyük problemlerle karşı karşıyayız. Özellikle ekonomi noktasında bunun çözümü noktasında seçim tarihi 14 Mayıs belki seçim tarih olarak güncellenmiş olabilir ama tam resmileşmedi. İnşallah 14 Mayıs'ta yeni bir vizyonla Türkiye'mizin yönetimini alacağız ve buradan da bu arada 14 Mayıs ülkemizde ve insanlığımıza hayırlar getirmesini diliyor tekrardan hoş geldiniz sefalar getirdiniz” dedi.

Tuzla Kanaat Önderleri buluşmasında katılım sağlayan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, yaptığı değerlendirmede “14 Mayıs olarak belirtilen seçim takvimine yönelik çalışmalarımızı yaptık. 11 aydır çok sıkı bir program uyguladık ve sorunları sıkıntıları masaya yatırdık. Saadet Partisi olarak eğitimden sağlığa, adaletten, iç ve dış politikalara kadar çalışmalarımızı tamamladık.

Şeffaflık demokratik yönetimler için vazgeçilmez bir unsur, adil bir devlet için olmazsa olmaz bir gerekliliktir” diyen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın:

Son yıllarda ülkemizdeki yönetim anlayışı bu ilkelerin tamamından uzaklaştığı gibi, şeffaflık ilkesini de rafa kaldırmış durumdadır. Türkiye küçük bir elit grubun kapalı kapılar ardında aldığı kararlara mahkûm hale getirilmiştir. Meclis’in yasama yetkisini de gasp eden bu dar grup kendi içerisinde kararlar almakta ve bu kararları da topluma dikte etmektedir. Kamuoyu neye, neden ve nasıl karar verildiğini bilmekten dahi yoksun bırakılmıştır. Süreç şeffaf bir şekilde yürütülmezse spekülasyonlara, provokasyonlara ve yanlış bilgilerin yayılmasına kapı aralanır. Bu duruma fırsat vermemek gerekir. Bu nedenlerle hükûmet, her zamankinden daha şeffaf olmalıdır. Sadece seçilmiş ve makyaj yapılmış gerçekleri değil, tüm gerçekleri vatandaşlarımızla paylaşmalıdır. 14 Mayıs’a güncellenen seçim tarihi ülkemiz için ‘Ya büyük bir atılım ya da çöküş tarihi olacaktır.” 

Fatih Aydın Kimdir?
Fatih Aydın Nereli? Kaç yaşında?
Mesleği? Hayatı...

Fatih Aydın, 1983 yılında Kayseri’de dünya’ya gelmiştir. Üniversite Eğitimini Beden Eğitimi öğretmenliği bölümünden Erciyes Üniversitesi’nde bitirmiştir ve yine Erciyes Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi’nde eğitim görmüştür.

Üniversite hayatıyla birlikte siyaset hayatı da başlayan Fatih Aydın, önce Milli Gençlik Vakfı’nda daha sonra ise Anadolu Gençlik Derneği’nde birçok görevde bulunmuştur. Şube ve Bölge Üniversite Başkanlığı, Üniversite Teşkilat Başkanlığı gibi sorumluluk düzeyi yüksek görevleri kabul etmiştir. Buralarda gösterdiği sorumluluk bilinci ve isteğiyle daha sonraları Saadet Partisi’nde Gençlik Kolları Genel Başkanlığına kadar yükselmiştir. Mezun olduğu bölüm olan Öğretmenliği 3 sene yapmıştır.

Fatih Aydın Kimdir?

2016 yılında ise Saadet Partisi’nde Sosyal İşler Başkanlığı görevini üstlenen Fatih Aydın, Saadet Partisi’nden belediye başkanlığı adaylığı ve milletvekilliğine çeşitli bölgelerden adaylık gösterse de seçilmemiştir. Fatih Aydın, evli ve 3 çocuk babasıdır.