Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den Tuzla Belediye Meclis Üyesi seçildikten sonra, Tuzla Belediyesi Grup Başkan Vekili olan Mali Müşavir Tülay Kalav, Tuzla Belediye Başkan yardımcılığına atandı.

29 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesi listesinde 1’inci sırada yer alan Mali Müşavir Tülay Kalav, dün akşam saatlerinde Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Kalav, 29 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde meclis üyesi seçilmiş, hemen akabinde AK Parti Tuzla Belediyesi Gurup Başkan Vekili olarak seçilerek belediye meclisinde göreve başlamıştı. İBB Meclis üyeliği görevini de sürdüren Tülay Kalav Kimdir?

Tülay Kalav Kimdir?

AK Parti Tuzla Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Tülay Kalav, Marmara Üniversitesi iktisat fakültesi mezunu. Sosyal politikalar konusunda yüksek lisans çalışmaları devam etmekte olan Kalav, hali hazırda Mali Müşavir olup, Çalışma hayatına 1998 yılında bankacılık sektöründe başlamış. Uzun yıllar finans ve idari işler yöneticiliği yapmıştır.
Aynı zamanda gençlik, eğitim, kültür, sanat ve dezavantajlı gruplar ile ilgili birçok aktif stk’da kurucu üye ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. AK Parti İstanbul İl Başkanlığında 3 dönem Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almış olup, Yerel Yönetimler ve Sosyal Politikalar birimlerinde bölge sorumluluğu görevlerini ifa etmiştir. Evli ve 2 çocuk annesidir.