CHP Kadın Kolları başkanlığına adaylığını ilk açıklayan isim Tuzla’nın sevilen siyasetçisi ve Tuzla ilçe örgütünde yıllarca görev yapmış olan Tülay Yener oldu.  CHP Tuzla İlçe Binasında Kadın Kolları Başkanlığı adaylığını açıklayan CHP Tuzla’nın emektar kadın siyasetçisi Tülay Yener, “Kadınların siyasette önde olmaları için mücadele edeceğim” dedi.

"Kadın kollarımızı yan kol olmaktan çıkartıp can kol olmalarını sağlamak istiyorum” diyerek sözlerine devam eden Tülay Yener “Karar alma süreçlerinde fikir beyan etmelerini, siyasette önlerindeki engelleri kaldırıp iktidara gideceğimiz bu yolda en önde olmaları için mücadelemi vereceğim” dedi.

CHP Tuzla Kadın Kolları Başkan Adaylığını açıklayan,
Tülay Yener’in konuşmasından satır başları:

“Sayın Divan, İlçe Başkanım, Kadın Kolu Başkanım, değerli yöneticilerim, köklerini Anadolu Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nden alan kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok kıymetli üyeleri ile partimizin olmazsa olmaz unsuru olan sevgili kadınlarımız ve genç kardeşlerim sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
Kadın yoldaşlarım 1962 İstanbul Fatih doğumluyum. 45 yıldır Tuzla Postane mahallesinde ikamet etmekteyim. Evli, üniversite mezunu 3 erkek çocuk annesi ve 3 torun sahibiyim.
Çocukluğumdan bu yana sol ve sosyal demokrat düşünceyle aktif siyaset yapan bir aile yapısından geliyorum. Bu bağlamda 25 yılı aşkın süredir Cumhuriyet Halk Partisi örgütünün içerisinde siyaset yapmaktayım.  

Bu süre zarfında parti içerisinde almış olduğum görevlerin tamamı için Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanıyan modern dünyanın kapılarını açan ve Cumhuriyetin tüm kazanımlarını bize sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarına, parti büyüklerime ve emekçi yoldaşlarıma sonsuz saygı ve şükranlarımı sunuyorum. 

Bu dayatmalara karşı demokrasiye olan güvenimle Tuzla’dan başlayarak yaşamın her alanında oluşan sorunların aşılmasında kadının gücüne, diline ve hassasiyetine olan inancımla partimizin ilkelerinden taviz vermeden değerlerimiz doğrultusunda kadınlarımıza heyecan ve yenilik katarak fark yaratacağımı düşünüyorum. Kadın kollarımızı yan kol olmaktan çıkartıp can kol olmalarını sağlamak istiyorum. Başta partili tüm kadınlarımızla el ele omuz omuza vererek ötekileştirmeden birlik ve beraberlik içerisinde olmalarını. Kadınlarımızın siyasal yaşama eşit katılımını ve temsiliyetlerini arttırmak istiyorum.
Karar alma süreçlerinde fikir beyan etmelerini, siyasette önlerindeki engelleri kaldırıp iktidara gideceğimiz bu yolda en önde olmaları gerektiğini düşünüyorum." 

Yapacak olduğumuz çalışmalar için öncelikli olarak; 

1. Kadın istihdamı sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyemizle ve çevredeki belediyelerimizle irtibata geçip iş olanakları yaratmaya çalışacağız.

2. İlçemizdeki ihtiyaç sahibi kadınlarımız için çevremizde bulunan hastanelerle iletişime geçip kadın hastalıkları başta olmak üzere mamografi muayeneleri yaptıracağız.

3. İlçemizde bulunan Sivil Toplum Kuruluşları ve derneklerle beraber sosyal sorumluluk projeleri oluşturup kadınlarımızı yaşamın içinde daha etkin hale getirmeye çalışacağız.

4. Kadınlarımızın aile bütçelerine katkı sağlamaları için el emeği göz nuru ürünlerini ilçemizde yapacağımız kermeslerle satıp aile ekonomilerine destek olmalarını sağlayacağız.