www.tuzlaistanbul.com / Yalçın Yıldırım / Özel Haber

Tuzla Belediyesi 2019 yılı Bütçe ve Performans görüşmeleri tartışmalara sahne oldu. Başkan Yazıcı’nın performans eksikliği meclis salonunu gererken, CHP ve İYİ Parti Meclis üyeleri salonu terk etmeye kalkıştı.

Sert tartışmaların yaşandığı meclis salonunda Bütçe ve Performans görüşmelerinde söz alan İYİ Parti İBB ve Tuzla Belediye Meclis Üyesi Akın Gürkan, belge ve bilgilerle konuşunca bir anda ortam buz kesti.

Geçtiğimiz günlerde www.tuzlaistanbul.com Haber Sitesi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Yalçın Yıldırım’ın gündeme taşıdığı, Cami Mahallesinde “Sosyal ve Kültürel Tesis Alanına” yapılan 2 katlı bina ile ilgili sorular sormuş ve cevaplar istemişti.

İYİ Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesi Akın Gürkan, konuşmasının bir bölümünde “Merkez 0 Ada 7966 Parsel, Parsel fonksiyonu Sosyal Kültürel Tesis Alanı olan, 1686 m2’lik parsel üzerinde bir binanın olduğu ve bu bina Tuzla Belediyesi tarafından kullanıldığı iddia edilmektedir. Hazırlanan 2021 Mali yılı performans faaliyet raporunda da ben kayıtlı böyle bir binaya rastlamadım. Bu alana yapılan bu yer için sizden açıklama bekliyoruz” diyerek cevap istedi.

Başkan Yazıcı “Afet Koordinasyon Merkezinden Tuzyap Satış ofisine!

Konuşma sırasında İYİ Partili Meclis Üyesi Akın Gürkan’a konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Yazıcı, “Tuzla Belediyesinin TUZYAP A.Ş’ye Yaptırdığı bir yer. Kaymakamlıkla birlikte cam olduğu için “Afet Koordinasyon Merkezi” olur mu diye merdivenlerini bile tartıştığımız bir yer. Biz orayı Afet Koordinasyon merkezi yapacaktık. Sonra bu kentsel dönüşüm projesi için birçok siteyle anlaştığımız için, Tuzla Belediyesinin şirketi TUZYAP’ın satış ofisi ve teknik ekibin çalışması için yer ayarlamak istedik ve yaptık” dedi.

Belge skandalı ifşa oldu!

Tuzlada yayın yapan Selam Tuzla Gazetesi Sahibi Levent Ayhan İmzalı haberde, “Al bu ruhsatı gözüne sok “ diyerek te iftiralarda bulunduğu bir haber yayınlamıştı.

Duyuru niteliğinde yayınladığı belgelerle kamuoyunu yanıltmaya çalışan Levent Ayhan isimli gazeteciye en güzel cevabı İYİ Parti Tuzla Belediye Meclis üyesi Akın Gürkan, verdi.  

Haberin geniş detaylarını izlemek isteyen okurlarımız Tuzla Belediyesi internet sitesinden veya sosyal medya hesaplarından seyredebilirler.