Tuzla Belediyesi Ekim Ayı toplantılarının ikinci birleşimi 2024-2026 Yılı Bütçe Tasarısı ve 2024 Yılı Performans görüşmeleri önceki gün belediye meclis salonunda gerçekleşti. 

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, meclis salonunda Bütçe ve Performans görüşmelerinde “Metroyu yapmadınız. Yanyol’u yapmadınız. İBB’den bekliyoruz” şeklinde kürsüde sarf ettiği sözlere cevap veren Ülkü Sakalar, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Başkan performansını anlatırken İBB’den istekler bölümüne geldi ve dedi ki; Metroyu yapmadınız. Yanyol’u yapmadınız…” Bizde Tuzla Belediyesinden çok şey bekliyoruz ve halen daha göremediğimiz o kadar çok şey var ki…”

Bakın Tuzla Metrosu 2011 yılında konuşulmaya başlandı. 2014 yılında rahmetli Kadir Topbaş la birlikte sahalara çıktınız vaatlerde bulundunuz. Sadece elimizde Yüzde 1’i vardı. Bir proje ve başka hiçbir şey yoktu. Tuzla Metrosu derken, Pendik ve Kaynarca’yı da katıyorum. Sadece Tuzla değil zaten Tuzla’nın da çok işi var zaten…

İBB’yi siz kaybedince her şey değişti. Yeter ki gelir elde etmesin diye ya arkadaş masalardaki su bile değişti. Hamidiye suyu alırken şimdi başka başka markalar alıyorsunuz. Yeter ki İBB bir şey kazanmasın…” 

İşte o Video: