Mart 2019 yerel seçimlerini az bir oy farkı ile kazanan, Ustalık Dönemi’miz diyerek yaptığı basın toplantısında Tuzla'ya "5 yılda 77 Proje” yapacaklarını açıklayan AKP’li Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, seçimlerin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen Tuzla’ya tek bir çivi çakamadı. İddialara göre “Tuzla Belediyesinin 5 Yüz Milyon lira, eski parayla 5 Yüz Trilyon” borcu olduğu ve kasasında tek kuruşun olmadığı belirtildi.    

"Vatandaşların soruları cevapsız kalıyor"

Aldığı yoğun eleştiriler yüzünden esnaf ve vatandaşı sokakta ziyaret edemeyen başkan Yazıcı, sokağa inemez oldu. Sosyal medya hesaplarından yaptığı yayınlarda adeta eleştiri yağmuruna tutulurken, yardımcıları ve danışmanları ‘sorulan soruları ve sorunları’ görmemezlikten geliyor.

“Vatandaşların soruları cevapsız kalıyor”

Tuzla Belediyesi tarafından, Kentsel Dönüşüm ile yıkılan binaların yapımı konusunda, 2 yıldır sonuç alamayan kat malikleri ulaşamadıkları yetkililere sosyal medya üzerinden ulaşmaya çalışarak cevaplar istiyor.

Tuzlalı balıkçılara zulüm mü yapılıyor?

Tuzla Balıkçı Barınağında bulunan balıkçıların kullanım alanları olan Otopark ve kıyı şeritlerinin, Tuzla Belediyesi yetkilileri ve Tuzla Marina Yönetimi tarafından usulsüz kapatıldığı ve kullanıldığı iddia edilmiş, şikâyetler sonrasında bölgede yayın yapan gazeteciler tarafından gündeme getirilmişti.

Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Murat Kant ve Tuzla Belediyesi Koordinatör Başkan Danışmanı Serhan Kural’ın, keyfi uygulamaları karşısında seslerini duyurmak için gerekçeleriyle gerekli makam ve mevkilere şikâyetlerin yapıldığı belirtildi.  

İşte sorulan o sorular:

Tuzla Belediyesi Koordinatör Başkan Danışmanı
Sayın Serhan Kural

Soru 1

Tuzla Belediyesi ile Sahil Güvenlik Komutanlığı arasında yapılan,
“Proje Alanı” ilan ettiğiniz Kıyı Şeridinin sözleşmesini,
Kamuoyu ile paylaşır mısınız?

Soru 2-

Proje Alanı ilan ettiğiniz kıyı şeridinde bakım Onarım ve Tadilat için Misafir edilen “Milyon Dolarlık Süper Lüks Tekne’nin” konaklama sözleşmesi var mıdır? Varsa hangi firma tarafından bu sözleşme yapılmıştır?  

Soru 3-

Proje Alanı ilan ettiğiniz kıyı şeridinde bakım Onarım ve Tadilat için Misafir edilen “Milyon Dolarlık Süper Lüks Tekne’nin”
‘Fiyat Belirlemesi’ yapılmış mıdır?

Soru 4-

S.S. Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi Balıkçılar Barınağında bulunan kooperatif ortaklarının kullanım alanları ve otoparklarının, Tuzla Marina yönetimi tarafından kanunsuz bir şekilde kapatıldığı ve kullandığı iddia edilmektedir. Bu doğru mudur?

Yalçın Yıldırım / ÖZEL HABER / www.tuzlaistanbul.com