Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda gerçekleştirilen programa Tuzla Kaymakamı Ali Akça ve eşi Ferahil Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı ile özel çocukları yalnız bırakmadı.

HABER / Yalçın YILDIRIM / www.tuzlaistanbul.com

Gönül Elleri Çarşısı tarafından uygulanan proje, temelinde özel çocukların güvende olmasını amaçlıyor. Sevgi İzim projesi her bir çocuğa özel adı ve aile bilgileri ile iletişim kanallarının kodlandığı rakamın, çocukların bileklerine işlenmesi ile uygulanıyor. Çocukların Sevgi İzi’ni kodlayan rakamlar, çocuğun yaşamı boyunca bileğinde kalacak, adli veya hukuki durumlarda kişinin tespitini kolaylaştırıp sonuca daha hızlı ilerlenmesini sağlayacak.

Tuzla’lıların yakından takip ettiği ve farkındalığını ortaya koyarak her programa eşi ile birlikte katılarak destek veren Tuzla Kaymakam’ı Ali Akça, projenin önemine işaret ettiği konuşmasında şunları söyledi: “Paylaşmak çok güzeldir, çok önemli bir değerdir. Türkiye, dünyada paylaşma ve ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmada birinci konumda. Zengin-fakir, güçlü-güçsüz arasındaki imkân farkını en aza indirmek, o toplumun birlik ve beraberliği açısından en önemli sigortadır. Bu projenin içinde kadın var, bu projenin içinde gönüllülük var. Sonucunda ortaya bu güzellikler çıkıyor. Sizi can-ı gönülden tebrik ediyor ve hepinizi en derin sevgilerimle selamlıyorum” dedi.