Tuzla Belediyesi, merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Tuzla Kızılay Şubesi ve P&G Türkiye işbirliği ile deprem bölgesine 2 tır dolusu temizlik ve hijyen malzemesi gönderdi. Bin 350 koli Tuzla Gençlik Merkezi Öğrencileri ve Kızılay gönüllüleri tarafından 2 günde hazırlandı. Yardım malzemelerini taşıyan tır, Tuzla Belediyesi önünden dualar ile uğurlandı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Deprem neticesinde binalarda ki yenilemenin, depreme hazırlamanın ne kadar önemli olduğunu bir defa daha gördük “ dedi.

“Depreme Hazırlanmanın Önemini Bir Kez Daha Anlıyoruz”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Biz Türkiye’de ki tüm afetlerde olduğu gibi yine İzmir’deki bu depremde de birlik ve beraberlik içerisinde Tuzla’da Kaymakamlığımızla, belediyemizle, sivil toplum kuruluşlarımız ile bu seferberliğimize devam ediyoruz. Bugün Kızılay’ımızın büyük emekleri ile oluşmuş olan çevremizdeki herkesin büyük destekleri ile ortaya çıkan bu tırları yollayarak, Rabbim bir daha bu afetleri göstermesin. İzmir’e geçmiş olsun diyoruz” dedi.

“Kalbimiz İzmir İçin Atıyor” 

Tırların İzmir’ doğru yola çıkmasından önce konuşan Tuzla Kaymakamı Ali Akça,” Biz Tuzla’dan çok yardım tırı gönderdik. Elazığ depreminden etkilenen kardeşlerimizin yaralarını sarmak için, Suriye’de yaşanan insanlık dramını bir nebze olsun hafifletmek için çok yardım tırları gönderdik. Bu sefer kalbimiz yüreğimiz İzmir için atıyor” dedi. 

 “Duamız Böyle Felaketlerin Yaşanmaması” 

Tuzla Kızılay İlçe Başkanı Sebahattin Demirci,” Öncelikle İzmir’de yaşanan depremden dolayı oradaki vatandaşlarımızı rahmeti rahmana kavuşan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralarımıza acil şifalar diliyoruz. Duamız ve temennimiz bir daha böyle felaketlerin yaşanmaması” dedi.