Tuzla’daki VİA Marina’da son zamanlarda dikkat çeken işler oluyor. Tesis bir yandan büyütülürken, diğer taraftan bu büyüme alanları halkın kullanımına yansımıyor. Tersine içinde ne olduğu, ne yapıldığı bilinmeyen yeni kapalı alanlar oluşuyor.

Tuzla VİA Marina yönetimi kendilerine ait olmayan alanlarda yaptıkları uygulamalarla halkın kullanım alanlarını resmen gasp etmeye başladı. Kendilerine ait olmayan alanları önce tel örgülerle çeviren, sonra yapılaşmaya giden yönetim, bu yeni tesisleri vatandaşın kullanmaması için her türlü çabayı sarf ediyor. Tuzlalı balıkçıların kullanım alanı olan araç park alanlarını keyfe keder kapatıp keyfi uygulamalarla milleti bezdirdikleri de gelen bilgiler arasında…

Gazetemize gelen ihbarlar doğrultusunda yaptığımız araştırmalar neticesinde bu alanların Rekreasyon alanı olduğu ortaya çıktı.

Rekreasyon alanında olması gerekenler

Kentin açık ve yeşil alan ihtiyacı başta olmak üzere, kent içinde ve çevresinde günü birlik kullanıma yönelik ve imar planı kararı ile belirlenmiş; eğlence, dinlenme, piknik ihtiyaçlarının karşılanabileceği lokanta, gazino, kahvehane, çay bahçesi, büfe, otopark gibi kullanımlar ile, tenis, yüzme, mini golf, otokros gibi her tür sportif faaliyetlerin yer alabileceği toplumun tamamına hitap eden ve toplumun kullanması için ayrılan rekreasyon ve kıyı alanlarıdır.

Tuzla Marina yönetimi, yüz dönüme yakın bu alanın kısmen Rekreasyon alanı olduğu halde tel örgülerle çevirerek halkın kullanımına kapattığı, onlarca şikâyet olmasına rağmen uygulamalarına hukuksuz bir şekilde devam ettiği iddia edildi.

İBB ve Tuzla Belediyesi neden ilgisiz?

Onlarca şikâyet olmasına rağmen İBB ve Tuzla Belediyesi yetkililerinin marina yönetiminin bu türlü uygulamalarına sessiz kalması manidar olarak nitelendirilirken, vatandaş ise yapılan adaletsizliğe birilerinin el atmasını bekliyor.

Tuzla Marina CEO’su Kürşat Yılmaz Kripto gibi kişilik!
Tek fotoğrafı yok..!

VİA Tuzla Marina’nın CEO’su ve aynı zamanda da Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdüren, SPK’nın eski Piyasa Gözetim ve Denetim Daire Başkanı Kürşat Yılmaz’ın, yöneticilik yapması kafaları iyice karıştırıyor.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Sermaye Piyasası Kurulu içerisinde yapılan atamalarda Piyasa Gözetim ve Denetim Daire Başkanı olan Kürşat Yılmaz, hakkındaki FETÖ iddiaları yüzünden görevinden alınmıştı.

Kutuplarda yaşayanların resmi var ama Yılmaz’ın yok!
Günümüz dünyasında kutuplarda yaşayan bir insanın bile en azından 4-5 fotoğrafının olduğu internet dünyasında, hakkındaki onlarca iddia yüzünden görevinden alınan Kürşat Yılmaz’ın, hiçbir yerde tek bir kare fotoğrafının olmaması ise manidar olarak nitelendiriliyor. Geçmişte bu sır gibi tavırların, kripto olarak nitelendirilen FETÖ mensuplarının bir gizlilik esası olduğu da iddianamelerde yer almıştı.

Gazeteci Fuat Uğur Kürşat Yılmaz Paralel Çete elemanı..!

Türkiye Gazetesinden Fuat Uğur, 2016 yılında yayınladığı köşe yazısında SPK’da Denetleme Dairesi Başkanı Kürşat Yılmaz’ı kaleme almıştı.

Fuat Uğur köşesinde:
SPK’da o zaman Piyasa Gözetim ve Denetim Daire Başkanı olan ama paralel çeteden olduğu için görevden alınan Kürşat Yılmaz, TCR’ye bir ekip gönderiyor ve yalanlarla dolu bir raporla Aydoğan Durmuş’un binbir emekle kurduğu ve büyüttüğü TCR adlı şirketin faaliyetlerini iki yıl askıya aldırıyor.”

Turkish Credit  Raiting-Kredi Derecelendirme A.Ş. (TCR) sahibi Aydoğan Durmuş’a, iftiralar atan SPK’nın eski Piyasa Gözetim ve Denetim Daire Başkanı Kürşat Yılmaz’ın, Paralel çeteden olduğu gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından görevinden alındığını ifade etmişti. 

Ekonomi bürokrasisinde Gülen operasyonu SPK ile devam etti
Sermaye Piyasası Kurulu'nda redir beklenen operasyon dün gerçekleşti. Kurul'un 3 başkan yardımcısı ve 11 daire başkanı görevden alınarak yerlerine yenileri atandı.

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan yapılan açıklamada değişikliklerin 'görülen lüzum üzerine' olduğu belirtilse de, Kurul kaynakları SPK'daki değişikliklerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 'paralel yapı' olarak adlandırılan Gülen Cemaati'ne yönelik operasyon kapsamında gerçekleştirdiğini belirtiyorlar.

Bugün alınan kararla, Sermaye Piyasası Kurulu'nda görev yapan 3 başkan yardımcısı ve 12 daire başkanın değişmesi kurum içerisinde bir süredir beklenen bir gelişmeydi. Adını vermek istemeyen bir SPK yetkilisi The Wall Street Journal Türkiye'ye "Uzun süredir bekliyorduk. Görevden alınanlar arasında cemaatle bağlantısı olmayanlar da var. Onlar da görevden alındı. Zaten beklenen bir operasyondu.' şeklinde konuştu.

Kaynak / The Wall Street Journal / 25 Nisan 2014

Yalçın Yıldırım / ÖZEL HABER / www.tuzlaistanbul.com