Tuzla Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ali Reisoğlu’nun yerine, Maltepe Milli Eğitim Şube Müdürü Volkan Pullu’nun atandığı öğrenildi.

Volkan PULLU / ÖZGEÇMİŞ

1976 tarihinde Erzurumun Oltu İlçesi´nde doğdu. İlkokulu Oltu Dağdibi Köyü İlkokulu, orta ve lise eğitimini Şenkaya Lisesi´ nde tamamladı. Lisans eğitimini 1993-1997 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Erzincan Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde tamamladı. 2013 yılında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi (ortak programı) alanında yüksek lisans yaptı.
05.11.1997 tarihinde Ordu Aybastı ilçesinde mesleğe başladı. Bu ilçede Uzundere İÖO, Pelitözü İÖO ve Kabalıevyan İlköğretim okullarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 2002 yılında isteğe bağlı olarak Erzurum İli´ne atanıp, Oltu İlçesi İnanmış İÖO ve Karabekir İÖO´da yönetecilik ve öğretmenlik yaptı. Akabinde 2005 yılında isteğe bağlı olarak İstanbul iline atandı. Tuzla Osmangazi İÖO, Piri Reis İÖO ve Barış Manço Ortaokulu´nda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı.
21 Kasım 2013 tarihinden itibaren İstanbul/Pendik Namık kemal Ortaokulunda müdür olarak görev yapmakta iken Malkara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atandı. 21 Temmuz 2014 tarihinden itibaren Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Volkan Pullu, 13 Nisan 2018 tarihinden itibaren bu görevinden ayrılarak Maltepe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görevini sürdürdü, Pullu, 24 Şubat 2020 tarihinde Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Olarak Tuzla'ya atandı.