AK Parti ve MHP’nin 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul olmak üzere birçok il ve ilçede ittifak yapılması kararı alınmasının ardından, İstanbul’un 39 ilçesinde AK Parti ve MHP ilçe başkanları arasında eş zamanlı ziyaretler gerçekleşti.
AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, ilçe yöneticileri ile birlikte MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer’i ilçe binasında ziyaret etti. MHP Tuzla İlçe Binasında gerçekleşen buluşmada, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, yaptığı açıklamada “Cumhur ittifakı, iki partinin seçim kazanmak için partisel çıkar anlayışıyla gerçekleştirilmiş bir ittifak olmanın ötesinde bir anlama sahiptir. Cumhur ittifakı, Türkiye’nin bekasını ve aydınlık geleceğini, her şeyin önüne koyabilenlerin ittifakıdır. Cumhur ittifakı kapsamında AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı olarak Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Sn. Erdem Doğruer ve yönetimini ziyaret ettik. Misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, ilçe binasında yaptığı değerlendirmede “Cumhur İttifak’ı olarak böyle bir karar alındı. Genel Başkanlarımızın aldığı bu kararı layığı ile yerine getireceğiz” dedi.